Skip to main content

İstanbul’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevu Nasıl Alınır?

Erektil disfonksiyon tedavisi için İstanbul’da en iyi üroloji doktoru hakkında araştırma yapanlar için pek çok alternatif bulunur. Aşağıda sizler için faydalı bilgiler ayrıntıları ile birlikte derlenmiştir.

İstanbul’da En İyi Üroloji Doktoru Hakkında

Türkiye’de bulunan sağlık kurum ve kuruluşunda alanında uzman ve deneyimli ürologlar sertleşme sorununun tedavisinde başarılı yöntemler uygular. Her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış ürologlar erkeklerde görülen üriner sistem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisi ile yakından ilgilidir. Hastalıkların erken dönemde tanısının konulması tedavi şansını büyük oranda artırır. Üroloji doktorları hastalar ile yakından ilgilenerek şikayetlerini dinler, gerekli tetkikleri yapar ve hastaya en uygun olan tedavi seçeneğini belirlemeye çalışırlar. Özellikle erkeklerde sık karşılaşılan cinsel işlev bozukluklarından bir tanesi olan sertleşme sorununda hastanın şikayetinin altında yatan sebebin bulunması ve buna yönelik çözümler sunulması oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse bazı hastalarda erektil disfonksiyon sorunu ilaç yardımıyla tedavi edilebilir iken bazı hastalarda sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunan implantları tercih etmek gerekebilir.

Üroloji Randevu Nasıl Alınır?

Bazı hastalar üriner sistem hastalıkları konusunda hangi branşa randevu almaları gerektiğinden emin olmayabilirler. Bu hastaların randevu alması gereken doktorlar ürologlar, bölüm ise üroloji anabilim dalıdır. Peki ürolog nedir? Ürolog doktorlar erkeklerde görülen idrar yolu sorunları, böbrek hastalıklarının yanı sıra üreme problemleri veya erektil disfonksiyon gibi cinsel işlev bozuklukları ile ilgilenir.  Üroloji randevusu almak isteyenler İstanbul’da en iyi üroloji doktoru araştırması yaptıktan sonra birkaç farklı yolla randevu alabilirler. Devlet hastanelerinde görev yapan üroloji doktorlarından randevu almak isteyenler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı Alo 182 randevu hattından veya Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden randevularını alabilirler. Özel hastanelerden randevu için birkaç farklı yol vardır. Hastanelerin kendi web sitelerinde bulunan “online randevu al” seçeneğini kullanabilirler veya hastaneleri arayarak bilgi alabilirler. Üroloji, multidisipliner yaklaşım gerektiren bir bilim dalıdır. Üroloji doktorları gerekli görürse hastaları diğer bölümlere de yönlendirebilir. Bu durumda doktorun yönlendirdiği bölümlerden de ayrıca randevu alınması gerekir.2

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir? Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde fizyolojik ve psikolojik çeşitli faktörlerin etkisiyle sertleşme problemleri görülebilir. Sertleşme probleminin tanısını koyan uzman ürolog tanının akabinde tedavinin şekline karar verir. Öncelikle sertleşme problemine neden olabilecek diyabet, hipertansiyon gibi kronik herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı araştırılır. Hastanın sertleşme sorununun kaynağı herhangi bir kronik rahatsızlık ise öncelikle o rahatsızlığa yönelik tedaviye başlanır. Hastanın şikayetlerinin devam etmesi halinde hormon ilaçları, şok tedavisi, enjeksiyon yöntemi veya vakumlu sertleşme cihazı gibi yöntemlerle soruna çözüm aranır. Bunlar gibi basamak tedavilerinden fayda sağlanamayan hallerde ise kalıcı çözüm sunan, halk arasında genellikle mutluluk çubuğu olarak bilinen implantlar iyi bir alternatiftir. Günümüzde sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan iki çeşit protez vardır. Bunlardan ilki tek parçalı (malleable) penil implantlarıdır. Tek parçalı penil implant operasyonunda çubuk şeklindeki implant penis içerisine yerleştirilir.  İlişki sırasında kişi eliyle kolaylıkla sertleşmeyi sağlayabilir. İmplant çeşitlerinden bir diğeri ise üç parçalı şişirilebilir protezlerdir.

Üç parçalı protez ameliyatlarında penisin sertleşmeyi sağlayan odacıklarına şişirilebilir bir adet silindir, penisin içerisine protezin şişirilmesini sağlayan bir pompa ve karın bölgesine de içerisinde sıvı bulunan bir rezervuar yerleştirilir. Kişinin protezi kullanımı bittiğinde sıvı bu rezervuarda toplanır ve penis doğal görünümüne kavuşur. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) penil protez ameliyatlarının bir kısmını karşılayabilir. Siz de daha detaylı bilgi edinmek için sayfamızda yer alan Bilgi İletişim Formu yardımıyla bizimle iletişime geçebilir, penil protez ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4311308/

2. https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/864073

3.https://uroturk.org.tr/5/halk-icin-bilgiler/1121/sertlesme-sorunu


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
İstanbul’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevu Nasıl Alınır?
İstanbul’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevu Nasıl Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 9 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.