Skip to main content

İzmir’de En İyi Üroloji Doktoru Kimdir ve Randevusu Nasıl Alınır?

Erkeklerde erektil disfonksiyon sorununa kalıcı çözüm sunan protez ameliyatları için İzmir’de en iyi üroloji doktoru kimdir konusu sıklıkla araştırılır.  Aşağıda sizlere sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

İzmir’de En İyi Üroloji Doktoru Kimdir ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Penise cerrahi yolla yerleştirilen protezler erkek cinsel problemlerinden biri olan ereksiyon probleminin çözülmesi için uygulanan bir işlemdir. Türkiye’de birçok şehirde bu ameliyatlar gerçekleştirilir. Protez ameliyatına karar verilmeden önce kişinin ihtiyaçları ve sağlık durumu ele alınmalıdır. Prostat değerlendirmesi de doktor tarafından yapılması gereken muayenelerden biridir. Doktor tarafından uygun görülen muayeneler ve tetkikler sonrasında kişiye uygun protez ameliyatı işlemine geçilebilir. 1

Üroloji Doktorları Sertleşme Sorununun Tedavisinde Hangi Yöntemi Kullanır?

Üroloji doktorları kadın ve erkeklerin idrar yolları hastalıklarıyla ilgilenirler. İdrar yolu hastalıklarının yanı sıra penis, testis, testis torbası, prostat gibi erkek organları ve jinekoloji (kadın hastalıkları) üroloji doktorlarının alanıdır. Üroloji alanı cerrahi özellikler taşıyan da bir alandır. Üroloji hastalıkları her bireyin başına gelebilecek rahatsızlıklardır ve en iyi üroloji doktorları ile tedavi edilmeleri gerekir. İzmir’de en iyi üroloji doktoru böbrek taşlarıyla ilgili sorunları, prostat kanserini, idrar kaçırma problemlerini, erkek kısırlığı tedavilerini ve sertleşme sorunu için kalıcı çözüm sağlayan penil protez ameliyatı gibi işlemleri başarıyla yerine getirir. Üroloji doktoru randevusu hastanelerden ya da özel kliniklerden alınabilir. Doktora başvurma sebepleri arasında ereksiyon olma ile ilgili sorunlar da yer alır. Bu sorunların nedenleri arasında birçok faktör sayılabilir. Üroloji doktorları da hastanın durumuna en uygun çözümleri planlar.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Üroloji doktoruna başvurma sebeplerinden biri peniste sertleşememeye neden olan ereksiyon problemleridir. Ereksiyon probleminin giderilmesi için kişinin talep edebileceği çeşitlerde protez seçenekleri vardır. Bu protezler penisin ereksiyon haline geçmesi için deri altına ve penisin ereksiyon bölgesine yerleştirilen yapay silindirlerdir. Kullanım sırasında şişirilebilen veya daima sert bulunanlar olarak ikiye ayrılırlar.

Ereksiyon problemlerini çözmek için üretilen üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarıdır. Normal ereksiyonu iyi şekilde taklit eder. Doğal gevşeklik ve eksensel sertlik sunarlar. Sertleşme sorunu yaşandığında pompa mekanızması ile sıvı penise toplanarak protezin şişirilmesine olanak sağlar. Protezler kullanılmadığında bükülerek doğal görünümüne getirilebilir. Tek parçalı protezleri pozisyona göre şekillenebilen yarı katı tüpten oluşur. Protez taktıran kişinin fiziksel ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli boyutları vardır. Tek parçalı protezin bükülebilir şekli, gizlemeyi de kolaylaştırır.

Penil Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penil protezler tamamen vücut içerisine gizlenen ve dışarıdan görünmeyen bir yapıdadır. Yaş gözetmeksizin ihtiyaç duyan her erkeğe hitap edebilen mutluluk çubuğu vardır. İşlem yapılmadan önce epidural veya genel anestezi işlemleri uygulanır. Kullanılan cihaz türüne bağlı olarak işlem süresi değişebilir. Penis başının altında ve alt karın bölgesinde bir kesik yardımıyla protez kişiye yerleştirilir. Uygulanan protez rezervuarlı ise alt karına rezervuar yerleştirmek için de kesik atılır ve kilit valfi ile istem dışı şişirme riskini de ortadan kaldıran şişirilebilir protez yerleştirilir. Herhangi bir sorun yaratmadıkça bükülmeye karşı dayanaklı protez, takılan bireyde yaşam boyu kalabilir. Eğer bir problem yaratırsa ilgili hekim ile birlikte uygun tedavi yapılır ve kişinin sorunsuz bir şekilde hayatına devam etmesi sağlanır.

Bu arada en çok merak edilen sorunlardan birisi olan penis sertleşme sorunu yaşayan birçok erkeğin başvurduğu bir yöntem olan mutluluk çubukları gelişen tıp ile birlikte uygulaması ve kullanımı kolay hale gelmiş ürünlerdir.  Erektil disfonksiyon tedavisi için kullanılan protezlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. SGK’ın ödeme şartları ve protez tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1. https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/what-is-urology

2. https://www.webmd.com/a-to-z-guides/urologists-what-do-they-do

3. https://www.washington.edu/urology/penile-prosthesis/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
İzmir’de En İyi Üroloji Doktoru Kimdir ve Randevusu Nasıl Alınır?
İzmir’de En İyi Üroloji Doktoru Kimdir ve Randevusu Nasıl Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 19 Eylül 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.