Skip to main content

Mutluluk Çubuğu Zevk Verir mi ve Mutluluk Çubuğu Takılan Kişi Boşalır mı?

Bu sayfada sizlere mutluluk çubuğu zevk verir mi ve mutluluk çubuğu takılan kişi boşalır mı soruların cevapları detayları ile birlikte verilecektir. Erektil disfonksiyon, bireyin cinsel ilişkinin başlamasını ya da sürdürülmesini sağlayacak sertliğe ulaşamaması olarak ifade edilebilir. Erkeklerde yaşın ilerlemesi ile birlikte zaman zaman sertleşme ile ilgili problemler meydana gelebilir. Bu problemlerin uzun bir süre kalıcı olarak devam etmesi halinde kişiler sağlık kuruluşlarına başvurarak uzman üroloji hekimlerinden destek almalıdır. Erektil disfonksiyon günümüzde çok iyi anlaşılmış bir rahatsızlıktır ve hem ilaç hem de cerrahi birçok yöntem ile kontrol altına alınabilir.

Sertleşme problemlerinin ortadan kaldırılmasında genellikle ilk olarak ilaç tedavisine başvurulur. Fosfodiesteraz-5 inhibitörleri olarak tanımlanan ilaçlar penis içerisinde yer alan boşluklu kavernöz yapının kan akımını artırıcı etki gösterir. Ancak bu ilaçların ereksiyon yanıtının başlaması ile herhangi bir ilgisi olmadığı unutulmamalıdır. İlaç tedavisine ek olarak bazı kişilerde hormonal terapiler, intrakavernozal enjeksiyonlar veya eksternal vakum cihazları gibi yöntemlere de başvurulabilir. Tüm bu tedavi yöntemlerinin başarısız olduğu veya uygulanamadığı vakalarda ise mutluluk çubuğu adı verilen penil implantlar ile tedavi gerçekleştirilebilir.

Gerçekten Mutluluk Çubuğu Zevk Verir mi?

Mutluluk çubuğu, penisin iç kısmındaki kavernöz doku yerine yerleştirilen şişirilebilir veya malleable protezlerdir. Mutluluk çubuğu takılan ve cinsel aktif olarak yaşamını sürdüren bireylerde yapılan çalışmalar hasta memnuniyet oranının %90’ın üzerinde olduğunu ortaya koymuştur (7, sf. 1). Şişirilebilir implantların aktifleştirilmesi ya da malleable olanların cinsel birliktelik için uygun pozisyona getirilmesi doğal ereksiyon sürecine oldukça benzer şekilde meydana gelir. Penis dokusunun sinir sistemi üzerinde herhangi bir etkisi olmayan bu operasyon bireylerin cinsel aktivite sırasındaki hislerini değiştirmez. Operasyon sonrası kişilerde orgazm üzerinde de herhangi bir farklılık olmayacağı unutulmamalıdır.

Tek Parçalı veya Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Takılan Kişi Boşalır mı?

Tek parçalı veya üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu takılan kişi boşalabilir. Çünkü bu implantların ejekülasyon mekanizması üzerine herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Tek parçalı malleable penis protezleri normalde cinsel uyarıyı takiben içi kan dolarak genişleyen kavernöz yapı yerine yerleştirilir. Oldukça esnek yapıdaki bu bir çift malleable silindir kişiye sürekli olarak bir sertlik hali kazandırır. Bu sürekli sertlik hali bazı bireyler için rahatsız edici olsa da günümüzde kullanılan yüksek teknoloji ürünü penil implantlar 135 dereceye kadar bükülebilir olmaları sayesinde kişinin içerisinde bulunduğu duruma göre penisin pozisyonunu ayarlayabilmesine imkan verir.

Tek parçalı mutluluk çubuklarında olduğu gibi üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarının da boşalma işlevine bir etkisi yoktur. Bu penil implant türü adından da anlaşılabileceği gibi 3 farklı parçanın bir araya gelmesi ile oluşur. Testislerde yer alan pompa, penis içerisindeki şişirilebilir bir çift silindir ve alt karın boşluğunda bulunan rezervuar, bu protezlerin 3 parçasını oluşturur. Testislerde bulunan pompa sıkılarak aktive olabilir. Bu işlem sonrasında rezervuar içerisinde yer alan sıvı penis içerisindeki silindirlere doğru hareket ederek ereksiyon halinin meydana gelmesini sağlar. Bu mutluluk çubuğu çeşidini kullanan kişiler diledikleri zaman implantı deaktive ederek penisin normal boyut ve sertliğine getirilmesini sağlayabilir.

Mutluluk çubuğu (penis protezi, penil implant) operasyonu, erektil disfonksiyonun diğer tedavi yöntemleri ile kontrol altına alınamadığı kişilerde oldukça başarılı şekilde uygulanabilen bir cerrahi tedavi yöntemidir. Penil implantlar kişinin cinsel aktivite sırasında hissettiklerini hiçbir şekilde etkilemeyeceği gibi kişinin orgazma ulaşması ya da ejakülasyon gibi durumlar üzerinde de herhangi bir değişiklik meydana getirmez. Mutluluk çubuğu tedavisi ile ilgili diğer sorularınız için bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK562253/
2- https://www.medicalnewstoday.com/articles/5702
3- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction
4- DOI: 10.1177/1756287209359174
5- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/penile-implant-surgery
6- https://www.medicalnewstoday.com/articles/penile-implant
7- DOI: 10.1016/j.sxmr.2018.10.003


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mutluluk Çubuğu Zevk Verir mi ve Mutluluk Çubuğu Takılan Kişi Boşalır mı?
Mutluluk Çubuğu Zevk Verir mi ve Mutluluk Çubuğu Takılan Kişi Boşalır mı?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 14 Temmuz 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.