Skip to main content

Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır ve Garantisi var mıdır?

Bu sayfada sizlere mutluluk çubuğunun ömrü ne kadardır sorusunun cevapları detayları ile birlikte verilmiştir. Erkeklerde cinsel uyarının algılanması sonrasında beyinden çıkan sinyaller, kasık bölgesindeki kan akımını artırarak penisin içerisindeki süngerimsi kavernöz dokunun kan ile dolmasını sağlar. Böylelikle penis büyür ve sertleşir. Bu vücut fonksiyonunun çeşitli nedenlerle tam olarak yerine getirilememesi ise erektil disfonksiyon olarak isimlendirilir. Bu durumun özellikle ileri yaşlı bireylerde ara sıra meydana gelmesine oldukça sık karşılır.

Erektil disfonksiyon olarak tanımlanan, cinsel birlikteliği başlatacak ya da sürdürülmesini sağlayacak sertliğe ulaşamama durumunun uzun bir süre zarfı boyunca devam etmesi halinde ise başta ilaç tedavisi olmak üzere çeşitli tedavi yaklaşımları ile bu problem kontrol altına alınmaya çalışılır. Denenen tüm yöntemlere rağmen sertleşme sorununun çözülememesi halinde ise mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi ameliyatları gündeme gelebilir. Bu tedavi yönteminde kullanılan protezlerin ömrü ve garantisi hakkındaki diğer ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır?

Tek parçalı mutluluk çubuğu, esneme kabiliyeti oldukça yüksek bir çift malleable silindirden meydana gelir. Operasyon sonrası kişiye sürekli bir sertlik hali kazandıran bu implantlar, gelişen teknolojiler ile 135 dereceye kadar bükülebilir olmaları sayesinde kişiye penisine istediği gibi pozisyon verebilme imkanı sağlar. Bu penil protez ameliyatında kullanılan parça sayısının az olması nedeniyle mekanik arıza ortaya çıkma ihtimali de daha düşüktür. Uzun yıllar boyunca işlevselliği devam eden tek parçalı mutluluk çubukları aynı zamanda oldukça kolay bir kullanıma sahip olmasıyla da öne çıkar.

Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır?

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları adından da anlaşılabileceği gibi üç farklı parçanın özel bir tüp sistemi ile birleştirilmesinden meydana gelen oldukça gelişmiş penil protezlerdir.Testislerde yer alan aktifleştirici pompa, karın boşluğunda yer alan rezervuar ve penis içerisindeki kavernöz doku yerine yerleştirilen şişirilebilir bir çift silindir, üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğunu oluşturan parçalardır. Yapılan çeşitli araştırmalar bu implantların karmaşık yapılarına ve kullanılan parça sayısının fazla olmasına rağmen uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde çalışmaya devam ettiğini ortaya koymuştur.

Testislerde yer alan aktifleştirici pompanın sıkılması ile çalıştırılan implant, rezervuar içerisindeki sıvının penis içerisindeki silindirlere doğru hareket etmesini sağlar. Böylelikle penisin içerisinin sıvı ile dolması sayesinde penis büyür ve sertleşir. Kişiler istedikleri zaman serbestleştirici vanayı aktive ederek penisin tekrar gevşek haline dönmesini sağlayabilir. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğunun çalışma prensibi, doğal ereksiyon sürecine en yakın şekilde gerçekleşir. Oldukça yüksek hasta memnuniyeti oranlarına sahip üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu, erektil disfonksiyon rahatsızlığı olan kişilerde oldukça etkili ve kalıcı çözüm sağlama konusunda en çok tercih edilen penil protez tipidir.

Mutluluk Çubuğu Garantisi Var Mıdır?

Erektil disfonksiyon hastalarında diğer tedavi yöntemlerinin uygulanamaması veya denenmesine rağmen sonuç alınamaması halinde mutluluk çubuğu tedavisi ile bu problem kalıcı şekilde kontrol altına alınabilir. Operasyon sonrası dönem ile ilgili yapılan çeşitli araştırmalar, hastaların büyük çoğunluğunda yerleştirilen protezlerin uzun yıllar boyunca işlevselliğini koruduğunu göstermiştir. Aynı zamanda bu süre zarfı boyunca hasta ve partnerinin memnuniyet oranları incelendiğinde oldukça olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Mutluluk çubuğu garantisi bu protezlerin uygulandığı kliniğe göre değişkenlik gösterebilir. Kliniğimizde gerçekleştirilen operasyonlarda kullanılan implantlar ise ömür boyu garantilidir. Mutluluk çubuğu tedavisi ve bu operasyonlar sırasında kullanılan implantların garanti süresi hakkında daha fazla bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction
2- DOI: 10.1177/1756287209359174
3- DOI: 10.1016/j.jsxm.2019.08.001
4- DOI: 10.1111/j.1743-6109.2007.00540.x
5- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/penile-implant-surgery
6- https://www.medicalnewstoday.com/articles/penile-implant
7- https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/penile-implants/about/pac-20384916


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır ve Garantisi var mıdır?
Mutluluk Çubuğunun Ömrü Ne Kadardır ve Garantisi var mıdır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 23 Temmuz 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.