Skip to main content

Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Erektil disfonksiyona neden olabildiği için şeker hastalığı cinsellik tedavisi üzerine birçok çalışma yapılmış ve tedavi yöntemleri değerlendirilmiştir. Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan rehberde bu çalışmalar gözden geçirilmiş ve tedavi önerilerine yer verilmiştir.1 Erektil disfonksiyon, erkeklerin cinsel birleşme için yeterli sertliğe ulaşamaması ya da sertleşme olsa bile yeteri kadar sürdürememesi anlamına gelir. Özellikle diyabet, yani şeker hastalarında bu durum sıklıkla görülebilmektedir. Diyabet dışında obeziteye, kalp ve damar hastalıklarına, omurilik hastalıklarına ve psikolojik etkenlere bağlı olarak da sertleşme sorunu oluşabilmektedir. Erektil disfonksiyona neden olan psikolojik etkenler arasında anksiyete, stres, partner ile yaşanan ilişki problemleri bulunur. Ayrıca antidepresan ilaç kullanımına ya da antihipertansif ilaçlara bağlı olarak da sertleşme sorunu gelişebilir. Bunların dışında sigara ve tütün mamullerinin kullanımı, aşırı alkol tüketimi ya da uyuşturucu madde kullanımı sertleşme sorunu oluşma riskini artırır. Bu sorunun tedavisinde ise ilaç veya enjeksiyon tedavisi, vakum cihazları ya da penil protez kullanılır.

Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan rehbere göre iktidarsızlık tedavisi için öncelikle Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil içeren ilaçların kullanımı önerilmektedir. Bu ilaçlar şeker hastalığı cinsellik tedavisi için de kullanılır. Ancak özellikle şeker hastalığına eşlik eden kalp ve damar hastalıklarında bu ilaçların kullanımında dikkatli olunması gerekir. Erektil disfonksiyon ilaçları özellikle geçmişte kalp hastalığı geçiren veya kronik kalp hastalığı olan kişilerde ani kalp durması ya da kalp krizi gibi istenmeyen etkiler gösterebilir. Bu yüzden tedaviye başlanmadan mutlaka hekim gözetiminde gerekli kontrollerin yapılması önem taşır. İlaç tedavisinin kullanılamadığı kişilerde ise penil enjeksiyon ya da vakum cihazları kullanılır. Ancak bu üç tedavi şekli de cinsel birleşme öncesinde kullanıldığı için iktidarsızlık için geçici olarak çözüm sunar. Bu nedenle birçok kişide iktidarsızlığa kalıcı bir çözüm sunan bir tedavi yöntemi olan ve halk arasında mutluluk çubuğu olarak adlandırılan protez tedavisi uygulanmaktadır. Protezlerin bu şekilde adlandırılmasının sebebi hem implante yapılan kişilerde hem de partnerlerinde memnuniyet oranının yüksek olmasıdır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Corpus cavernosum kanalları penis içerisinde bulunur ve normalde kanla dolarak sertleşmenin oluşmasını sağlar. Bu kanalların içerisine protezler yerleştirilerek sertleşmenin yapay olarak oluşturulması mümkündür. Erkeklerde şeker hastalığı cinsellik tedavisi amacıyla kullanılan protezler genel olarak tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki çeşittir. Tek parçalı protezler bükülme açısı sayesinde penis altında ufak bir kesi açılması ile implante edilir. Üç parçalı protezlerin pompası testise, sıvı rezervuarı karın içine ve silindir parçaları corpus kanallarına yerleştirilir. Tek parçalı protezler elle kolayca dik konuma getirilip kullanılabilir. Üç parçalı protezler ise testisteki pompanın şişirilmesi ile sertleşme oluşturur. Ameliyat öncesi hekim tarafından gerekli test ve tetkikler istenir. Protez implantı için uygun olan kişiler için kontroller esnasında uygun protez çeşidi ve boyutu seçilir. Ameliyat tek parçalı protezlerde ortalama yarım saat sürerken üç parçalı penis protezi için ortalama bir saati bulabilir. Ameliyat sonrasında ise hekim kontrollerine zamanında gelinmesi ve tedaviye uyum açısından verilen tavsiyelere uyulması tedavi sürecine olumlu katkıda bulunur.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bazı şartların gerçekleşmesi hâlinde mutluluk çubuğu tedavi masraflarının önemli bir bölümünü karşılamaktadır. Bu şartlar ile ilgili daha fazla bilgi almak amacıyla bizimle iletişime geçmek için sitemizde bulunan “Bilgi İsteme Formu”nu doldurabilirsiniz. Protez ameliyatı ve şeker hastalığı cinsellik tedavisi hakkında daha fazla detay öğrenmek için alanında deneyimli bir üroloji hekimine danışabilirsiniz.Referanslar

1 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Infertility-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 7 Aralık 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.