Skip to main content

Sertleşmeye Evde Çözüm Yorumları yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Bazıları hurafe olan sertleşmeye evde çözüm yorumları etki sağlasa bile bu etki geçicidir. Penis protezi ise kalıcı etki sağlar. Penis protezi diğer yöntemleri denemiş fakat sonuç alamamış kişiler tarafından tercih edilir. Protez cerrahi operasyonla penisinize yerleştirilir. İleri derecede erektil disfonksiyonun tek çözüm yoludur. Erektil disfonksiyon, sıklıkla ileri yaştaki erkeklerde görülse de daha genç kişilerde de rastlanabilir. Özellikle cinsel olarak aktif olunan yaşlarda bile sertleşme sorunu yaşanabilir. Psikolojik veya fiziksel etkenler erektil disfonksiyona sebep olur. Fiziksel etkenlerden bazıları yüksek miktarda alkol, sigara ve bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımıdır. Bu alışkanlıkların yanı sıra özellikle dolaşım sistemini etkileyen hastalıklar sertleşme sorununa yol açabilir. Hipertansiyon, kalp ve tip 2 diyabet hastalarında da erektil disfonksiyonla karşılaşılır. Sertleşme problemi yaşayan kişiler kimi zaman yardım almaktan çekinebilir. Bu hastalar ev ortamında denenen bazı yöntemleri tercih ederler fakat bu yöntemler kısa süreli ve geçici etki sağlar.

Sertleşmeye Evde Çözüm Yorumları yerine tercih edilen Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

Penis protezi farklı çeşitlere sahiptir. Tek parçalı (malleable) ve 3 parçalı şişirilebilir şeklinde iki adet penis protezi yani halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu çeşidi bulunur. Her iki model de istediğiniz sürede ereksiyon sağlar. Her iki model ile de istediğiniz uzunlukta cinsel ilişki yaşamanızı sağlar. İki model de aynı işlevi gerçekleştirse de aralarında bazı farklılıklar bulunur. Tek parçalı model, penisin içerisine anatominize uygun boyutta olacak şekilde yerleştirilir. 3 parçalı modelden en büyük farkı penisin sürekli ereksiyon halinde kalmasını sağlamasıdır. Dilediğinizde elinizle bükerek gizleyebilirsiniz.  Gizlenebilmesi için 135 derece eğilebilir. (1) 3 parçalı model ise silindirler, pompa ve rezervuardan oluşur. Bu model doğal ereksiyona en benzer etkiyi sağlar. Normal halinde duran penis, pompa yardımıyla rezervuardaki sıvının silindirlere dolmasıyla erekte olur. Dilediğiniz süre ereksiyon sağladıktan sonra pompadaki indirme tuşu yardımıyla penisinizi normal haline döndürebilirsiniz. Bazı 3 parçalı modeller penisinizin uzunluğunu artırma özelliğine sahiptir. Uygun anatomik yapıya sahipseniz penisinizde %25’e kadar uzunluk artışı elde edebilirsiniz. (3)

Penil Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis protez ameliyatı, genellikle 60 ila 90 dakika arasında süren bir operasyondur. Operasyon sırasında çok az kan kaybı meydana gelir. 3 parçalı modelin parçaları; penis içine, testislere ve karın içi boşluğuna yerleştirilir. Silindirler penis içerisine, pompa testislere, rezervuar ise karın içi boşluğa yerleşecek şekilde ameliyat gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında ufak cerrahi kesikler ile çalışılır. Tek parçalı model ise 3 parçalıya göre çok daha kısa süreli bir operasyon süresine sahiptir. Tek parçalı (malleable) modeller sadece penise yapılan ufak bir kesi ile yerleştirilir. Her iki modelin operasyonunda da penis içerisindeki kanallar dilatatör adlı özel bir cihaz kullanılarak boşaltılır. Ardından silindirler bu kanala yerleştirilir. Doktorunuzun isteğine göre ameliyat sonrası kısa bir süre hastanede kalabilir veya aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonrası hemen cinsel ilişkiye girmeniz mümkün değildir. Doktorunuzun önerdiği sürenin ardından tekrardan cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Ameliyattan sonraki 6 ila 8. hafta sonunda doktorunuzdan onay alarak cinsel ilişkiye girmeniz mümkün olur. (4) Penis protezi, sertleşmeye evde çözüm yorumlarına göre etkili ve kalıcıdır. Bu yöntemin size uygun olup olmadığını öğrenmek için uzman doktorunuza danışabilirsiniz. Penis protezi fiyatları tercih edilen modele ve hastaneye göre değişebilir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) belirli şartlarda ameliyat ücretinin belirli bir kısmını öder. Bu şartları sağlayıp sağlamadığınızı teyit etmek ve aklınıza takılan herhangi bir sorunun yanıtı için bilgi iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.rigicon.com/malleable-penile-prosthesis/
2 https://web.archive.org/web/20200919145902/https://www.sexhealthmatters.org/erectile-dysfunction/overview-erectile-dysfunction
3 https://www.rigicon.com/inflatable-penile-prosthesis-with-anatomical-expansion/
4 https://www.mutlulukcubugu.com/penil-protez-ameliyati-nasil-yapilir/
5 https://www.andromed.com.tr/mutluluk-cubugu
6 https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/young-men#prevalence
7 https://www.rigicon.com/inflatable-penile-prosthesis/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleşmeye Evde Çözüm Yorumları yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Sertleşmeye Evde Çözüm Yorumları yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 8 Ağustos 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.