Skip to main content

Sertleşmeye İyi Gelen Gıdalar ve Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm

Erkeklerde sertleşmeye iyi gelen gıdalar uzun vadede etkili olmaktadır. Bu nedenle sertleşme problemi yaşayanlarda bu besinlerin kullanımı önerilmektedir.

Sertleşme sorununa kalıcı bir çözüm olmamasına rağmen beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve sağlıklı ve dengeli beslenme düzenine uyum sağlanması cinsel sağlık açısından oldukça faydalıdır. Erkeklerde sertleşmenin oluşması, penis içerisine doğru kan akışının gerçekleşmesi gereklidir. Sarımsak ve soğan gibi gıdaların tüketilmesi dolaşım sistemine olumlu etkide bulunarak kan akışını düzenlenmesine katkıda bulunur. Potasyum oranı yüksek olan muz, kan basıncının düşürülmesini sağlayarak cinsel performansın artmasına yardımcı olur. Sinir sistemi hastalıkları nedeniyle cinsel uyarının etkili bir şekilde iletilmediği durumlarda oluşan sertleşme sorununda ise B1 vitamini içeren gıdaların tüketimi fayda sağlamaktadır. Barbunya ve yer fıstığında yer alan B1 vitamini bu hastalarda faydalı olmaktadır. Yumurtada bulunan diğer B vitaminleri ise değişen hormon düzeylerinde bağlı oluşan sertleşme sorunlarına karşı etkilidir. Hormon düzeylerini dengelemede faydası olduğu gibi cinsel ilişki öncesi sertleşmeye neden olabilen stres düzeyinin de azalmasını sağlamaktadır.1

Sertleşmeye İyi Gelen Gıdalar Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Cinsel işlev bozukluklarından birisi olan erektil disfonksiyon, erkeklerde cinsel ilişki için yeterli sertleşmenin oluşmamasına ya da oluşan sertleşmenin gerektiği kadar sürdürülememesine neden olur. Erektil disfonksiyon tedavisinde sertleşme sorununa yol açabilecek durumların önlenmesi ve sağlıklı bir cinsel yaşamın oluşması için diğer tedavi seçeneklerine ek olarak sertleşmeye iyi gelen gıdalar da önerilmektedir. Penis içerisine kan akışını artıran, erkeklik hormonu olarak bilinen testosteron hormonunun düzeyini artıran ve cinsel sağlığa katkıda bulunan bu gıdalar arasında elma ve avokado meyveleri yer alır. Bunların dışında ıspanak, havuç ve domates de sertleşme sorununda önerilen gıdalardandır. Yulafın içerdiği L-arginin isimli amino asit, testosteron düzeyini artırır ve penis içindeki kan damarlarının gevşemesini sağlayarak penisteki kan akışında artış oluşmasını sağlar.2 Kırmızı biber ve diğer biber çeşitleri ise kan basıncını düzenleyerek sertleşme sorununa katkıda bulunur.1 Beslenme değişikliği dışında sertleşme sorunu tedavisinde tıbbi olarak önerilen yöntemler ise ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, vakum cihazları ve penil protez ameliyatıdır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Erektil disfonksiyonda kullanılan ilaçlar, penil enjeksiyonlar ve vakum cihazları geçici olarak sertleşmenin oluşmasını sağlayan yöntemlerdir. Ancak mutluluk çubuğu olarak bilinen protez tedavisi sertleşme sorununun kalıcı olarak çözülmesinde etkili bir tedavidir. Penis içerisine yerleştirilen ve dışarıdan fark edilmeyen protezler cinsel ilişki öncesinde sertleşme oluşmasına yardımcı cihazlardır. Protez tedavisi kırk yıldan uzun süredir kullanılan bir tedavi yöntemidir ve günümüzde tek parçalı ve üç parçalı protez çeşitleri sıklıkla kullanılır. Tek parçalı protezler bükülebilir gövdesinin dik konuma getirilmesi ile sertleşme oluşturur. Üç parçalı protezler ise testise yerleştirilen pompanın şişirilmesi sonucu penisin sertleşmesine katkıda bulunur. Dayanıklı ve sert bir gövdeye sahip olan tek parçalı protezler herhangi bir mekanik aksam içermediği için uzun süre boyunca revizyon ameliyatı gerektirmeden kullanma imkanı sunmaktadır. Üç parçalı protezler ise sürekli sertlik hali oluşturmaması ve doğal görünümlü sertleşme sağlaması nedeniyle yüksek memnuniyet oranına sahiptir. Cinsel performansı artıran ve sertleşmeye iyi gelen gıdalar uzun vadede etkili olduğu için protez tedavisi kısa sürede sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Türkiye’de Sosyal Güvenlik Kurumu erektil disfonksiyonda bazı şartların gerçekleşmesi hâlinde penis protezi tedavi masraflarının önemli bir kısmını karşılamaktadır. Bu şartlar ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler sitemizde bulunan “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bize ulaşabilirler. Sertleşme sorunu yaşayan ve sertleşmeye iyi gelen gıdalar ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler ise sağlık kuruluşlarına başvurabilirler.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/male-sexual-performance

2 https://www.healthline.com/health/mens-health/foods-for-penis


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleşmeye İyi Gelen Gıdalar ve Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm
Sertleşmeye İyi Gelen Gıdalar ve Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 18 Mart 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.