Skip to main content

Sertleştirici Hap Yorumları Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Sertleşme sorunu yaşayan ve çözüm arayan kişiler internette araştırma yaparken sertleştirici hap yorumları içeren birçok internet sitesine denk gelmiştir. Bu internet siteleri genellikle sertleştirici hap olduğu iddia edilen ürünlerin çevrimiçi satışını yapmaktadır. Satış rakamlarını artırabilmek adına birçok internet mağazası, kullanıcı yorumu olarak sahte yorumlara yer vermektedir. Bu nedenle sertleştirici hap kullanmaya başlamadan önce dikkatli olunmalı ve mutlaka üroloji bölümüne başvurularak sertleşme sorununda tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi alınmalıdır. Ülkemizde ürologlar genellikle Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanmış olan rehberde önerilen tedavileri uygular. Bu tedaviler arasında sertleştirici hap dışında penil enjeksiyon tedavisi ve vakum cihazları da yer alır. Ayrıca bu tedavi yöntemlerinden yeterince verim alınamaması durumunda penil protez implantasyonu uygulanır. Sertleştirici haplar ile ilgili şikayetlerin veya olumlu yorumların yer aldığı güvenilir internet siteleri de mevcuttur. Fikir edinmek açısından bu siteler incelenebilir ancak tedavi sürecine ürologlara danışılmadan başlanılmaması gereklidir. Çünkü sertleştirici özellikteki bu hapların kullanımının sakıncalı olduğu bazı durumlar vardır.1

İnternette Sertleştirici Hap Yorumları Yapanlar Ne Zaman Mutluluk Çubuğu Tercih Etmelidir?

Erektil disfonksiyon, cinsel ilişkide sertlik problemlerinin yaşanmasıdır. Tedavisinde öncelikli olarak tercih edilen silden*fil, tad*lafil ya da varden*fil gibi etken maddeleri içeren haplardır. İnternette çeşitli sitelerde yer alan sertleştirici hap yorumları çoğu zaman erektil disfonksiyonu olan kişileri yanlış yönlendirebilmektedir. Bu hapların kullanımı özellikle yakın tarihte inme veya kalp krizi geçirmiş olan kişilerde ve kalp hastalığı olanlarda sakıncalıdır. Bu nedenle internetteki yorumları görüp hapları satın almadan önce sağlık kuruluşlarından bilgi alınmalıdır. Sertleştirici haplar cinsel ilişki öncesi kullanılır ve geçici süre ile sertleşme oluşturur. Bu yüzden her cinsel ilişki öncesi hapların tekrar kullanılması gereklidir. Sertleştirici hapları rahatsızlıkları nedeniyle kullanamayanlar veya sertleşme sorununda kalıcı çözüm arayanlar ise mutluluk çubuğu tedavisini tercih edebilir. Protezlerin şeklinin çubuk şeklinde olmasından ve tedavi sonrası memnuniyet oranının yüksek olmasından dolayı protezler bu şekilde adlandırılmıştır. Penis içerisine ameliyat ile yerleştirilen bu protezler 40 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır ve dışarıdan bakıldığında fark edilmezler.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Penis içerisinde bulunan ve normal bireylerde kanla dolarak sertleşmenin oluşmasına yardımcı olan bir çift kanal vardır. Bu kanallar corpus cavernosum olarak adlandırılır ve erektil disfonksiyonda corpus kanallarının işlevinde bozulma görülür. İşlevini yitiren bu kanallara aynı işlevi yerine getirmek amacıyla protezler yerleştirilir. Ürologların en çok tercih ettiği protezler tek parçalı veya üç parçalıdır. İki penis protezi çeşidi, mekanizma olarak birbirinden farklıdır. Tek parçalı protezler sert bir gövdeye sahiptir. Corpus kanallarına yerleştirilen iki adet protez sahip olduğu geniş bükülme açısı ile istenilen durumda elle pozisyon verilerek sertleşme oluşturabilir. Üç parçalı protezlerin ise corpus içerisine yerleştirilen parçaları esnektir ve karın içine implante edilen rezervuardaki sıvının bu parçalara dolması ile şişerek sertleşme sağlar. Sıvının hareket etmesi için testislere yerleştirilen pompa mekanizması kullanılır. Pompanın yanında bulunan indirme tuşu ile sertleşme istenilen anda sonlandırılabilir. Sertleşme sorunlarının tedavisinde kullanılan protez yönteminde ameliyat süresi, tek parçalı protezler için ortalama 30 dakika iken üç parçalı protezlerde ise 1 saati bulabilir.

Ülkemizde yapılan mutluluk çubuğu ameliyatlarının masraflarının önemli bir bölümü belli şartların oluşması halinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Kısmi ödeme şartlarını öğrenmek için sitemizdeki iletişim bilgileri ile ya da “Bilgi İsteme Formu”nu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. İnternetteki sertleştirici hap yorumları ve şikayetlerini okuduktan sonra sertleştirici hap ya da mutluluk çubuğu tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için mutlaka alanında deneyimli üroloji hekimlerine başvurunuz.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Pocket-Guidelines-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleştirici Hap Yorumları Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Sertleştirici Hap Yorumları Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 11 Mayıs 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.