Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Sertleşme sorunu yaşayanlar “uzun süre sert kalmak için ne yapmalı” sorusuna cevap aramaktadır. Özellikle erektil disfonksiyon için bu soru sık sorulmaktadır.

Erektil disfonksiyon cinsel birleşme için yeterli süre peniste sertleşmenin sürdürülememesi ya da sertleşmenin yeteri kadar olmaması anlamına gelir. Birçok hastalığa bağlı oluşabildiği gibi sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi ve fiziksel aktivite yetersizliği de erektil disfonksiyon riskini arttırmaktadır. Sertleşme sorunundan korunmak için uzmanlar sağlıklı beslenme ve düzenli aralıklarla egzersiz yapmayı önermektedir. Ayrıca tütün mamüllerinden, alkolden ve uyuşturucu maddelerden uzak durulması da tavsiye edilmektedir. Bunların dışında erektil disfonksiyon sorununun tedavisinde kullanılan bazı yöntemler vardır. Cinsel ilişki için yeterince uzun süre sertleşme oluşmasını sağlayan bu tedavi yöntemleri ilaç tedavisi, penil enjeksiyon ve vakum cihazlarıdır. Ameliyat gerektirmeyen bu tedavi yöntemleri cinsel ilişki öncesi kullanılır ve geçici süre ile sertleşme sağlarlar. Bu yöntemlerin etkisinin yeterli olmaması durumunda ise penil protez tedavisi önerilmektedir. Protez tedavisi erektil disfonksiyonda kalıcı çözüm olduğu için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.1

Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Peniste sertleşmenin gerçekleşmesi için sinir, hormon ve kalp-damar sistemi beraber çalışır. Cinsel bir uyarının olması sonucu sinir sistemi, vücuttaki hormonların üretimini etkiler. Değişen hormon düzeyleri ile kalp ve damar sistemi etkilenir ve penis içerisine olan kan akışı artar. Kan akışı penis içerisindeki corpus cavernosum isimli kanallar içinde gerçekleşir. Bu sistemlerden herhangi birinin bozulması durumunda sertleşme problemleri ortaya çıkar. Bu nedenle uzun süre sertleşme için bu sistemlerin doğru bir şekilde çalışmasına katkıda bulunmak amacıyla dengeli beslenmek ve sertleşme sorunlarına yol açabilecek tütün mamullerinde, aşırı alkol tüketiminden ve uyuşturucu madde kullanımından kaçınmak gereklidir. Sertleşme sorununun kalıcı tedavisi için ise diğer bir adı mutluluk çubuğu olan penil protezler kullanılır. Bu protezler corpus cavernosum kanallarına yerleştirilir ve yapay olarak sertleşmenin oluşmasına katkıda bulunurlar. Yaygın olarak kullanılan çeşitleri tek parçalı veya üç parçalıdır. Erkekler “uzun süre sert kalmak için ne yapmalı” ve “protezler uzun süreli sertlik sağlar mı” sorularını sıklıkla sormaktadır. Protezler penis içerisine yerleştirildikleri için istenilen zamanda sertleşme oluşturulabilir ya da sonlandırılabilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protez ameliyatı öncesi diğer ameliyatlarda olduğu gibi rutin kontroller yapılır. Bu kontrollerde kalp grafisi, yani EKG testi ve kan tetkikleri istenebilir. Ayrıca gerekli görülen durumlarda görüntüleme yöntemleri de uygulanabilir. Yapılan kontrollerde ameliyat için uygun olan bireyler belirlenir ve hekimle yapılan görüşmelerde kişiye uygun protez çeşidi seçilir. Protez çeşidi seçildikten sonra uygun protez boyutu hesaplanması için çeşitli ölçümler yapılabilmektedir. Bu kontrollerde birçok erkek protezler ile uzun süre sert kalmak için ne yapmalı sorusunun cevabını öğrenmek istemektedir. Ancak protez kullanımında uzun süre sertlik için ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Protezler doğru kullanıldığı müddetçe istenildiği zaman sertleşme oluşturmaktadır. Ameliyata uygun bireyler çoğunlukla genel anestezi alırlar. Tek parçalı protezlerde ameliyat yaklaşık olarak otuz dakika sürebilmektedir. Üç parçalı penis protezi için ortalama ameliyat süresi bir saati bulabilmektedir. Protezler yapılan kesiler ile penis içerisinde bulunan corpus cavernosum kanalına yerleştirilirler. Üç parçalı protezlerde ek olarak bulunan pompa parçası testise, rezervuar ise karın içine implante edilir. Ameliyat süresi bu nedenle biraz daha uzundur.

Uzun süredir ülkemizde de uygulanan penil protezlerin tedavi masrafları belli şartların sağlanması hâlinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Bu şartları öğrenmek ve erektil disfonksiyonda mutluluk çubuğu kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”ndan yararlanabilirsiniz. İktidarsızlık sorunu yaşayan ve uzun süre sert kalmak için ne yapmalı merak eden erkekler ise üroloji hekimlerine danışarak detaylı bilgi alabilirler.Referanslar

1 http://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 19 Şubat 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.