Skip to main content

Yan Etkisi Olmayan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Nelerdir?

Erektil disfonksiyon (sertleşme problemi) yaşayan bireyler yan etkisi olmayan cinsel gücü artırıcı ilaçlar ve doğru tedavi yöntemiyle bu sorunları çözebilirler ancak cinsel gücü artıran ilaçlar kişinin sağlık durumuna göre uzman hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Etken maddelerin varsa kullanılan diğer ilaçlarla etkileşime girmemesi de oldukça önemlidir.

Yan Etkisi Olmayan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Nelerdir ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu ile Mümkün mü?

Etken maddelere göre cinsel gücü artıran ilaçlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Tadalafil: En yaygın kullanılan erektil disfonksiyon ilaçlarından birinin etken maddesidir. 1
 • Vardenafil: Sertleşme problemi tedavisinde kullanılan bir diğer ilaç etken maddesidir.2
 • Sildenafil: Cinsel problemlerde kullanılan ilaçların etken maddesi olarak sildenafil sitrat formu sıklıkla kullanılır.3
 • Udenafil: Fosfodiesteraz tip 5 inhibitörleri olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir ve sertleşme problemlerinin tedavisinde kullanımına başvurulmaktadır. 4
 • Lodenafil: Erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan ilaçların etken maddelerinden bir diğeri de lodenafildir. Bu etken maddeler ve yan etkisi olmayan cinsel gücü artıran ilaçlar hastanın genel sağlık durumuna akut ve kronik hastalıklarına göre belirlenir. 5

Yan etkisi olmayan ilaçlar doğru kullanılırsa bireylere gerekli hormonal desteği sağlayabilirler. Mutluluk çubuğu ise acısız ve kısa bir operasyon ile tek seferde kalıcı bir çözüme ulaşmanızı sağlar.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Erektil disfonksiyon tedavisinde penisin sertleşmesini ve cinsel işlevlerin sağlıklı olarak yerine getirilmesini sağlayan protezlere mutluluk çubuğu adı verilir. Penil protez kısa bir cerrahi operasyonla penis üzerine yerleştirilir ancak bu konuda da en doğru kararı ürolog gözetiminde alabilirsiniz. Mutluluk çubuğu çeşitleri üçe ayrılır ve detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

 • Tek parçalı (bükülebilir) penis protezi: Bu penil protez türü diğerlerine göre daha basit bir yapıdadır. Sürekli erekte haldedir ve ilişki öncesi hastanın eliyle pozisyon yönlendirme yapması gerekir.
 • İki parçalı (şişirilebilen) penis protezi: Erektil disfonksiyon tedavisinde en yaygın kullanılan mutluluk çubuğu türlerindendir. Rezervuar içermez ve kolay uygulanabilir. İlişki sonrası ikiye bükülerek yumuşatılabilir.
 • Üç parçalı (enine ve boyuna genişleyebilen) penis protezi: En komplike yapıda olan penis protez çeşididir. İki parçalı penis protezinden farklı olarak rezervuar içerir. Silindir ve pompalar yardımıyla şişmesi ve sertleşmesi sağlanır. Hem enine hem boyuna genişleyebilir.6

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı ortalama olarak bir saat süren bir cerrahi operasyondur.Penil protez ameliyatı için ilk olarak hasta detaylı muayene ve kontrollerden geçer. Hastaya en uygun mutluluk çubuğu çeşidi belirlenir ve operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Peniste bulunan süngerimsi dokuya küçük bir kesi atılır. Uygun protez türü belirlenir ve hastanın anatomisine uygun protez türü herhangi bir kanama olmadan yerleştirilir. Başka bir cerrahi kesme veya dikiş olmamaktadır. Operasyon sonrası enfeksiyon oluşmaması için antibiyotik kullanılır. Yan etkisi olmayan cinsel gücü artıran ilaçlar ve penil protez operasyonu senkronize bir geçişle seyredebilir genellikle penil protez ameliyatı sonrasında ilaç kullanımına gerek kalmaz. Mutluluk çubuğu operasyonundan sonra hasta gün içinde taburcu edilebilir. Gerekli görülürse bir gün müşade altında tutulabilir.

Her cerrahi operasyon sonrasında olduğu gibi penil protez operasyonu sonrasında da hastanın ağrı hissetmesi olağandır. Bu ağrılar üç dört hafta içinde geçmezse doktor kontrolüne muhakkak başvurulmalıdır. Ağrının yanı sıra morarma ve şişlik gibi problemler de yine bu süre zarfında görülebilir. Yan etkisi olmayan cinsel gücü artıran ilaçlar ve mutluluk çubuğu gibi çözümler, hastaların cinsel sağlığına kavuşmaları için modern tıbbın yarattığı en sağlıklı alternatiflerdendir. Penil protez operasyonu sonrası hasta ortalama dört altı hafta içinde cinsel ilişkiye girebilir.6 Siz de sağlığınıza en uygun mutluluk çubuğu ve cinsel gücü artıran ilaçlar konusunda destek almak için hekiminize başvurmayı unutmayın. Daha fazla bilgi için Bilgi İletişim Formu‘nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1- https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_2014_57_110.pdf

2- https://www.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_2013_53_83_84.pdf

3- https://www.journalagent.com/tbdhd/pdfs/TBDHD_18_1_23_24.pdf

4- https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_18_66_181.pdf

5- https://www.researchgate.net/publication/359734717_Lodenafil

6- https://www.androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

 • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
 • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
 • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Yan Etkisi Olmayan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Nelerdir?
Yan Etkisi Olmayan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Nelerdir?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 12 Ağustos 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.