Skip to main content

Ankara’da En İyi Üroloji Hastanesi ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Erkeklerde erektil disfonksiyon tedavisinde Ankara’da en iyi üroloji hastanesi doktorları erektil penis protezi ameliyatını önerir. Silikon çubuklardan oluşan bu penis protezleri birçok erkeğin ereksiyon sorununa çözüm sunar. Penise protez takılması tedavisi diğer ereksiyon tedavi seçeneklerinden sonra kullanılabilen bir yöntemdir. Üroloji doktoru tarafından uygun görüldüğünde ilk tedavi yolu olarak da kullanılabilir.1

Ankara’da En İyi Üroloji Hastanesi için Penil Protez Ne Zaman Tercih Edilir?

Kalp-damar hastalıkları, diyabet, yüksek kolesterol, obezite, hormon dengesizlikleri, parkinson, pyronie hastalığı gibi rahatsızlıklar kişide ereksiyon problemlerine neden olabilir. Erektil disfonksiyon tedavisinde birçok yönteme başvurulur. Kişinin ihtiyaçları ve sağlık durumuna göre tedavi seçenekleri üroloji doktoru tarafından kararlaştırılır. Erektil disfonksiyon bozukluğu yani ereksiyon problemlerinde ilk kullanılan yöntem ilaç tedavisidir. Avanafil, sildenafil, tadalafil ve vardenafil etken maddeli ağızdan alınan ilaçlar yoluyla penise giden kan akışı artırılarak sertleşme sağlanır. İkinci yöntem penil enjeksiyon  yöntemidir. Penil enjeksiyon yönteminde kişi enjektör yardımıyla penisine ilaç vererek ereksiyon sağlar. Üçüncü yöntem ise ESWT terapisidir. ESWT terapisi şok dalgaları yoluyla penise kan akışını sağlamayı hedefler. Dördüncü yöntem de Vakum cihazlarıdır. Penis vakumları yolu ile kan penise çekilir. Son yöntem ise penis protezlerinin takılmasıdır. Penise protez yerleştirilmesi adını da alan bu cerrahi işlem silikon çubuklar ile erektil disfonksiyon tedavisinde kalıcı sertleşme sağlamaya yardımcı olur.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Cerrahi işlem yolu ile yerleştirilen penis protezleri çeşitli türlere ayrılır. Şişirilebilir yani 3 parçalı penis protezleri penise yerleştirilen iki silindirden oluşur. Silindirler alt karın kaslarında bulunan rezervuara bağlıdır. Ereksiyon haline gelmek isteyen kişi protezi şişirmek için pompaya barasak rezervuardaki sıvıyı penisteki silindire gönderir. İstendiğinde tekrar pompaya basılarak sıvı geri çekilir ve gevşeme sağlanır. Diğer penise takılan protez çeşidi ise tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğu olarak isimlendirilir. Bükülebilir tek parçadan oluşur ve peniste kaliteli sertlik sağlar. Bükülebilir olması sayesinde kıyafetlerden gizlenebilir. Diğer protezlere oranla daha az parçadan oluşur.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis protezleri erektil disfonksiyon durumunda uygulanan kalıcı ve başarılı bir işlemdir. Penis sertleşmediği durumlarda tedavilerden biri olan penis protezi tedavisi anestezi altında cerrahi işlem yoluyla uygulanır. Ameliyat süresi kişiye göre değişmekle birlikte genellikle çok uzun sürmez. Penis protezi ameliyatı sırasında kullanılan silikon silindirler küçük bir kesik yardımıyla yerleştirilir. Pompa içeren bir penil protez takıldıysa alt karına pompa yerleştirilerek rezervuar sağlanacaktır. Ameliyat sonrası iyileşme hızlı gerçekleşir ve doktor tarafından ağrı kesici ilaçlar reçete edilebilir. Eğer istenmeyen bir enfeksiyon durumu ya da cihaz arızası gelişirse parçalar değiştirilebilir. Kaliteli cihazlar ve uzman bir doktor yardımı ile bu ihtimal en aza inecektir. Penis protezi yerleştirme ameliyatları sonrası orgazm etkilenmez.

Erkeklerin çeşitli hastalıklar ya da başka sebeplerden dolayı yaşayabildiği bir sorun olan erektil disfonksiyon yani penis sertleşememesi uzman ürolog tarafından yapılan tahliller ve tetkikler ile teşhis edilir. Teşhis sonrası kişi için uygun tedaviye başlanır. Tedavi yöntemleri her kişide başarılı olmayabilir ya da kalıcı çözüm veremeyebilir. Prozetler sayesinde ise ereksiyon konusunda kalıcı çözüme ulaşılır. Uzman ekipler ve kaliteli cihazlar ile gerçekleştirilen penis protezi operasyonları oldukça başarılı sonuçlar sunar. Penis protezlerinin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanabilir. SGK’ın ödeme şartları ve protez tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1 https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/10054-surgical-penile-implants
2 https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/e/erectile-dysfunction-(ed)


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Ankara’da En İyi Üroloji Hastanesi ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Ankara’da En İyi Üroloji Hastanesi ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 11 Eylül 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.