Skip to main content

Antalya’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Erkek üreme sistemini ve insanların boşaltım sistemini inceleyen üroloji tedavileri Antalya’da en iyi üroloji doktoru tarafından teşhis ve tedavi edilir. Aşağıda sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Antalya’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi Hakkında

Üroloji ana bilim dalı tedavileri sayesinde hem boşaltım sisteminde yaşadığınız enfeksiyon ve problemler hem cinsel sağlık problemleri doğru ve kapsamlı şekilde tedavi edilebilir. Erektil disfonksiyon halk arasında bilinen adıyla sertleşme tedavisi için de pek çok alternatif yöntem mevcuttur. Sertleşme sorununun tedavisi için ilk olarak hasta öyküsü ve altta yatan sebepler incelenir. Erektil disfonksiyon stres, kardiyovasküler rahatsızlıklar gibi pek çok nedene bağlı olarak gelişebilir. Özellikle Tip 2 diyabet nedeniyle gelişebilen sertleşme sorunları iktidarsızlık sorunları arasında oldukça sıklıkla rastlanan vakalar olarak öne çıkar. Erektil disfonksiyon yaşayan bireyler cinsel problemler nedeni ile birçok sorun yaşayabilir. Ancak üroloji kapsamında sağlık problemlerinizin çözümü için başvurduğunuzda ilaç, cerrahi ve kalıcı penil protez tedavileri ile çözülebilir.1

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu ideal penis sertliği (erekte olma durumu) sağlayamayan ve ilaç tedavisi gibi tedavilerden sonuç alamayan hastalar için kullanılan protezdir. Penil protez kullanan bireyler ereksiyon, orgazm ve ejekulasyon gibi cinsel işlevlerini sorunsuz olarak yerine getirebilir. Antalya’da en iyi üroloji doktoru ve uzmanları penil protez tedavilerini başarıyla gerçekleştirirler. Penil protez türleri yapılarına göre üç farklı çeşittedir. Mutluluk çubuğu çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tek Parçalı Penil Protezler: Silikondan yapılmış, tek parçadan meydana gelen sürekli erekte halde olan penil protez çeşidine verilen isimdir. Sertleşme bozukluğu yaşayan bireyler doktorunun uygun bulması halinde tek parçalı penil protez implantı uygulatabilir.
  • İki Parçalı Penil Protezler: Bu protez çeşitleri tek parçalı penil protezden farklı olarak sürekli erekte halde değildirler. Bu sebeple hastaya kullanım kolaylığı sağlarlar. Penis boyuna göre ayarlanan iki adet silindir ve bir adet de pompası bulunur. Yarı sert penil protez olarak da isimlendirilirler.
  • Üç Parçalı Şişirilebilir Protezler: Üç parçalı penil protez çeşitleri istenildiği an şişirilip erekte hale gelebilen protezlerdir. Boy ve en kısımlarından genişleme özelliğiyle konforlu kullanım avantajı sunarlar. Üç parçalı penil protez çeşitlerinin bazılarının yapısında antibiyotik abso edilmesi durumu mevcuttur. Bu penil protezler enfeksiyon riskini en aza indirir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu implantı acısız ve ağrısız bir cerrahi işlemle gerçekleştirilir. Antalya en iyi üroloji doktoru ve üroloji cerrahları ekibi ile yapılan bu operasyon genel anestezi altında uygulanır. Penil protez ameliyatı yapılmadan önce hastanın şikayetleri önceden geçirdiği tedavi süreci ve genel sağlık durumu değerlendirilir. Hastanın penisinin anatomik boyutları incelenir ve kendisine en uygun penil protezin hangisi olduğu konusunda bilgi verilir operasyon gerçekleştirilir.

Mutluluk çubuğu ameliyatında büyük doku kaybı ve dikiş gibi işlemlere gerek duyulmaz. Sadece testis altına ve kasık bölgesine birer küçük kesi gerekebilir. Hastanın penisine mutluluk çubuğu implant edilir. Antalya’da en iyi üroloji doktoru ve üroloji ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon yaklaşık bir saat kadar sürebilir. Hasta aynı gün taburcu olup evine gidebilir. Penil protez operasyonundan sonraki üç dört hafta penis ve testislerde şişkinlik, ağrı görülebilir ancak zamanla bu şikayetler iyileşecektir. Penil protezi ameliyatlarının bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanabilir. SGK’ın ödeme şartları ve penil protez tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu” aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1:https://www.urolojikcerrahidernegi.org/siteDocuments/guncelSeri/G%C3%BCncellemeSerisisay%C4%B11_c3.pdf201562214234.pdf

2:https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_19_4_117_122.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Antalya’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Antalya’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 15 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.