Skip to main content

Bursa’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevusu Nasıl Alınır?

Erektil disfonksiyon yaşayan erkekler Bursa’da en iyi üroloji doktoru için randevu seçeneklerini ve çeşitli tedavi yöntemlerini araştırırlar. Aşağıda sizlere sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Bursa’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi Hakkında

Bu tedavi yöntemlerinden biri de penil protezlerdir. Yarı sert veya şişirilebilir çeşitleri bulunan protezler doktor tavsiyesi ile ereksiyon problemlerinde kullanılabilir. Erektil disfonksiyonlar genelde ilaçlar ya da penis pompaları sayesinde tedavi edilebilirken, bazı kişilerde bu yöntemler yeterli olmayabilir. Penis implantları bu durumlarda kalıcı çözüm sunan tedavi seçeneklerindendir.1

Penil Protez Erektil Disfonksiyon için Tek Tedavi midir?

Erektil disfonksiyonun diğer adı sertleşme bozukluğudur. Protez uygulamaları dışında da tedaviler bulunur fakat en kalıcı tedavi yolu cerrahi işlemle protez kullanımıdır. Ağızdan alınan ve penise kan akışını artıran ilaçlar tedavi için başvurulan ilk yöntemlerdendir. İlaç tedavisine yanıt alınamayan durumlarda penil enjeksiyon tedavisine başvurulabilir. Penil enjeksiyon ile kişi enjeksiyon eğitimi alarak cinsel birleşmeden 15 dakika kadar önce penisine enjektör yoluyla ilaç verir ve sertleşmeyi sağlar. Üçüncü yöntem ise ESWT terapisidir. ESWT yani şok dalgaları yoluyla tedavi, düşük yoğunluklu şok dalgaları ile gerçekleştirilir. Verilen şok dalgaları kan akışını uyararak ereksiyon için gerekli kan akışını sağlar. Bir diğer tedavi seçeneği ise vakum cihazları ile uygulanır. Vakum pompası olarak da bilinen bu cihazlar penise kan iletilmesini ve ereksiyonu sağlamayı amaçlar. Son yöntem ise mutluluk çubuğu yani protezlerdir. Protezler cerrahi uygulamalar sonucunda vücuda yerleştirilir.

Mutluluk Çubuğu Kalıcı Bir Çözüm müdür?

Diyabet, kalp-damar hastalığı gibi sorunları olan 40 yaş üstü bireylerde erektil disfonksiyon durumuyla daha sık karşılaşılabilir. Mutluluk çubuğu ekstra hastalığı bulunan kişilerde ya da medikal tedaviye yanıt alınamadığı durumlarda kalıcı bir çözüm olarak kullanılır. Gelişen teknoloji ve cerrahi yöntemler sayesinde sorunsuz bir ameliyat geçirilirken kişinin sorunu da ortadan kaldırılmış olur. Cerrahi çözümler kişinin kendi kan akışını kullanabileceği gibi takılan protezin sertliğini de kullanabilir. Kullanılacak protez türü kişiye göre doktoru tarafından belirlenir ve ameliyat planlaması yapılır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erektil disfonksiyonu olduğunu düşünen kişi randevu alarak üroloji doktoruna gitmelidir. Yapılan doktor ziyareti sonucunda teşhis konulacak ve gerekli tedaviler planlanır. Tedavi seçeneği protez takılması olarak planlandıysa hangi protezin kullanılacağına karar verilir. Protez seçilirken kişinin ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Mutluluk çubuğu iki ana türe ayrılır. İlki sıklıkla kullanılan üç parçalı implantlardır. Mükemmel sertlik ve gevşeyebilme sağlaması nedeniyle konrolün sağlanmasına yardımcı olur. Diyabet ve damar hastalıkları gibi sorunları olan erkekler için etkili sonuç verir. İkinci protez çeşidi ise tek parçalı (malleable) protezdir.  Çeşitli boyutlarda bulunan tek parçalı protezler ile gerekli sertlik sağlanmış olur. Hangi protezin kullanılacağına karar verildikten sonra cerrahi işlem planlanır. Ortalama 45 dakika kadar süren ameliyat sonucunda protez penise yerleştirilmiş olur.

Bilinmelidir ki penil protez tedavisi kişiye diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alamayanlar için kalıcı ve etkili bir çözüm sunar. Teşhis ve tedaviler mutlaka en iyi üroloji doktorları tarafından yapılmalıdır. Doğru teşhis ve tedavi ile erektil disfonksiyon sorunu yaşayan bireyler sağlıklı bir cinsel hayata kavuşabilir. En çok sorulan sorulardan biri de SGK tarafından bu protez tedavisinin karşılanıp karşılanmadığıdır. Protezlerin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamı altındadır. SGK’ın ödeme şartları ve erektil disfonksiyonun cerrahi tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz, merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.mskcc.org/cancer-care/patient-education/penile-injection-therapy

2 https://healthcare.utah.edu/menshealth/treatments/penile-implants/

3 https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/penile-implants/about/pac-20384916#:~:text=Penile%20implants%20are%20devices%20placed,penile%20implants%2C%20semirigid%20and%20inflatable.

4 https://www.niddk.nih.gov/health-information/urologic-diseases/penile-curvature-peyronies-disease#:~:text=Intralesional%20collagenase%20injections%20(Xiaflex)%20are,curving%20and%20improves%20erectile%20function.


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Bursa’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevusu Nasıl Alınır?
Bursa’da En İyi Üroloji Doktoru ve Randevusu Nasıl Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 17 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.