Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Tedaviler

Cinsel gücü artırmak ve erektil disfonksiyon problemini çözmek için cinsel gücü artırıcı macun çeşitli bitkilerin karıştırılması ile elde edilen bir gıda kullanılması yaygındır. Fakat kalıcı bir çözüm değildir ve etkinliği kanıtlanmamıştır. Erektil disfonksiyon her yaştan yetişkin erkeği etkileyebilen bir sorundur. Fakat bu durum genellikle yaşın ilerlemesiyle artış gösterir. Bu problemin çözümü için kişiler bitkisel ya da ev yapımı maddeler tüketirler. Bunlardan biri de cinsel gücü artırıcı macundur.  Erektil disfonksiyon tedavisi için bilimsel yöntemler İlaç tedavisi, penil enjeksiyon, ESWT terapisi, vakum cihazları ve penil protez (mutluluk çubuğu) tedavisidir. Penil protez işlemi ilaçlara ihtiyaç kalmadan kişinin istenen sertliğe ulaşmasına olanak tanır.

Erkeklerde Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavi Yöntemleri

Erektil disfonksiyon ya da cinsel güçte azalma sorunun nedeni çoğunlukla psikolojik ya da mutluluk çubuğu ile fiziksel sorunların tedavisi gibi yöntemler ile  gerçekleşir. Bu tedavi seçenekleri şunlardır:

  • İlaç Kullanımı: Erkeklerin kullanımı için tasarlanmış ve kan akışını penise yönlendiren ilaçlar mevcuttur. Bu ilaçlar penise kan akışını artırarak cinsel gücü iyileştirmeyi amaçlar. Fakat her ilaç gibi çeşitli yan etkileri vardır, doktor kontrolünde kullanılmalıdırlar ve her kişiye uygun değildir.
  • Hormon Tedavisi: Eğer kişide testosteron bozuklukları mevcut ise cinsel gücü etkilemesi nedeniyle hormon replasman tedavileri uygulanır.
  • Psikolojik Terapi: Bazı kişilerde kaygı, depresyon, korku gibi durumlara bağlı olarak cinsel işlev bozuklukları meydana gelebilir. Eğer cinsel güçteki azalma bu duruma bağlı ise bir psikolojik terapi tedavi olarak sunulur.
  • İmplant Kullanımı: Sertleşme problemi olan kişilerde kalıcı bir çözüm sunmak için penil protez kullanımı önerilebilir. Bu uygulama çeşitli hastalıkları nedeniyle ilaç kullanamayan, yaşı ilerlemiş ya da genç, kalıcı bir çözüm arayan her erkek tarafından tercih edilebilen bir yöntemdir.2

Mutluluk Çubuğu İle Cinsel Gücü Yeniden Kazanmak

Mutluluk çubuğu yani penil protez, penise cerrahi yol ile takılan bir tıbbi cihazdır. Bu protezler kişiye özgü birden fazla seçenekte bulunur ve kişiye uygun olarak seçilir. Ameliyatın yapılıp yapılmayacağına bir doktor tarafından karar verilir ve işlemi de bir üroloji doktoru gerçekleştirir. Takılan penil protezler cinsel yaşam için ihtiyaç duyulan sertliği sağlarken kişi tarafından kontrol edilebilir. Aynı zamanda başka bir tedaviye ihtiyaç duymadan sertlik sağlar.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

Fiziksel olarak cinsel güç yetersizliğinde sertleşmeyi sağlamak penil protezler ile mümkündür. Kişiye göre seçilebilen protez çeşitleri şunlardır:

  • Tek Parçalı (Malleable) Mutluluk Çubuğu: Tek bir yarı bükülebilir parçadan oluşan bu mutluluk çubuğu penis altından küçük bir kesi ile yerleştirilir. Her zaman sert bir görünüm elde etse de bükülme özelliği sayesinde kıyafetlerden kolaylıkla gizlenir. Genelde el titremeleri fazla olan ya da nörolojik problemler nedeniyle el koordinasyonu kötü olan kişiler için tercih edilir.
  • İki Parçalı Mutluluk Çubuğu: İki parçalı penil protez penise yerleştirilen silindirler ve skortumda bulunan bir rezervuardan meydana gelir. Penisin el ile hareketi sayesinde rezervuardan silindirlere salin sıvısı gönderilir ve sertlik sağlanır.
  • Üç Parçalı Mutluluk Çubuğu: İki parçalı mutluluk çubuğuna benzeyen bi cihazda penise yerleştirilen silindirler ve skortumdaki rezervuara ek olarak karın boşluğuna bir pompa yerleştirilir. Kişi sertlik sağlamak istediğinde bu pompaya dokunarak skortumdaki rezervuardan penisteki silindirlere sıvı akışını sağlar. Tekrar pompaya basmak sıvı geri çekerek doğal yumuşaklığın elde edilmesine yardımcı olur.

Kişilerin cinsel güç yetersizliğinden cinsel hayatlarının etkilenmemesi için ya da erektil disfonksiyon sorununu çözmek için penil protez bir ürolog tarafında takılır. Bu nedenle işlemi gerçekleştirecek doktorun mutlaka iyi seçilmesi aynı zamanda kullanılacak protezin de kaliteli olması önem taşır. SGK tarafından karşılananmutluluk çubuklarının SGK ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/9122-sexual-dysfunction-in-males

https://healthcare.utah.edu/menshealth/treatments/penile-implants/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Tedaviler
Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Tedaviler
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 19 Şubat 2023

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.