Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Çoğunlukla internet üzerinden satışı yapılan macun gibi cinsel gücü arttıran şeyler aslında arkasında sağlam bir bilimsel kanıt bulunmayan yiyeceklerdir. İktidarsızlık sorunu yaşayanlar tarafından cinsel ilişki öncesi kullanıldığında sertleşme oluşturduğu iddia edilen bu yiyeceklerin etkinliği kanıtlanmamış olmakla birlikte çeşitli sağlık sorunlarına yol açabileceği için dikkatli olunmalıdır. Macun gibi çeşitli yiyecekler kullanılmadan önce mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurarak bilgi almak gereklidir. Tıpta erektil disfonksiyon olarak isimlendirilmiş olan iktidarsızlık probleminde, tedavide Avrupa Üroloji Derneği (EAU) tarafından hazırlanmış olan rehberde yer alan bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler kullanılır. Bu yöntemler arasından öncelikli olarak geçici sertleşme oluşmasına yardımcı olan ve cinsel ilişki öncesinde kullanılan çeşitli hap veya penis enjeksiyonları tercih edilir. Bu tedavi yöntemleri kullanılmadan önce bireylerin ek hastalık açısından değerlendirilmesi ve aile öyküsünün alınması önemlidir. Ciddi yan etkilere yol açabilen bu ilaçların sakıncalı olduğu durumlarda vakum oluşturan cihazlar kullanılır. Kalıcı olarak erektil disfonksiyondan kurtulmak isteyen kişilerde ise mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır.1

Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler yerine Penil Protez ile Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Erektil disfonksiyon birçok kişinin muzdarip olduğu ve toplumda yaygın olarak görülen bir sağlık sorunudur. Cinsel ilişkide sertleşme problemlerine yol açan bu durum, çiftler arasında ilişki problemlerine ve endişe, stres gibi psikolojik etkilere neden olabilir. Ayrıca birçok erkek bu sorunu yaşadığı hâlde çekindiği için profesyonel yardım almaktan kaçınır. Bu nedenle çözümü internette arayan kişiler genellikle cinsel gücü arttıran şeyler ile karşılaşır ve sorunun çözümü için macun ya da çeşitli yiyecekleri denemeyi tercih eder. Ancak bunları kullanmadan önce iyi bir araştırma yapılması ve mutlaka hekimlere danışılması gereklidir. Hekimler tarafından uygulanacak tedavide hastalarda herhangi bir engel teşkil edici hastalık öyküsünün olmaması durumunda öncelikle sertleşmeyi sağlayan ilaçların kullanımı tercih edilir. İlaçlar hap şeklinde veya enjeksiyon şeklinde olabilir ve cinsel ilişki öncesi kullanılarak sertleşmenin oluşmasını sağlar. Vakum etkili cihazlar ise bu ilaçların yeterli olmadığı durumlarda tercih edilen bir tedavi şeklidir. Bu cihazlar, penis üzerinde negatif basınç oluşturur ve sertleşmenin oluşmasına yardımcı olur. Ancak kalıcı çözüm olarak kullanılan tek yöntem, penil protez tedavisidir.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

Protez implantasyonu uzun yıllardır erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan ve birçok çiftin memnun kaldığı bir tedavi yöntemidir. Erkeklerde cinsel gücü artıran şeyler yerine kullanılabilen protezlerin en çok tercih edilen çeşitleri tek veya üç parçadan oluşur. Tek parçalı protezler dayanıklı ve bükülebilen bir parçadan oluşur ve ameliyatla penis içerisine iki adet protez yerleştirilir. Sertleşmenin oluşması için penis içine yerleştirilen bu protezlerin gövdelerinin elle düzeltilerek dik konuma getirilmesi yeterlidir. Erkeklerde cinsel gücü artıran macun gibi yiyeceklerin yerine uygulanabilen diğer protez çeşidi de üç parçadan oluşur. Üç parçalı protezler, pompa mekanizması aracılığıyla şişirilerek sertleşme oluşmasını sağlar. Bu protezlerde tek parçalıda olduğu gibi sürekli sertlik hissi oluşmadığı için birçok kişi üç parçalı protezi tercih eder. Ayrıca üç parçalı protezlerde sağlıklı erkeklerde oluşan sertleşmeye benzer şekilde doğal görünen bir ereksiyon oluşur. Tek parçalı olan protezlerde ise bozulmaya müsait herhangi bir mekanik aksam olmadığı için genellikle revizyon ameliyatı gerektirmez ve uzun süre kullanılabilir. İki protez çeşidinin de birbirine göre çeşitli avantajları olup üroloji hekimlerinden bilgi alınarak tercih yapılmalıdır.

Tüm parçaları vücut içerisine yerleştirildiği için dışarıdan fark edilmeyen mutluluk çubuğu implantasyonlarında operasyon ücretinin bir kısmının ödemesi, belirli şartlar altında Sosyal Güvenlik Kurumu’nca yapılır. Bu koşulları öğrenmek için internet adresimizde yer alan “Bilgi İsteme Formu” veya iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. İnternetten cinsel gücü artıran şeyler veya yiyecekler almadan önce mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurularak olası zararları hakkında bilgi alınmalıdır.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 2 Ağustos 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.