Skip to main content

Denizli Üroloji Doktorları ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorununa yönelik hizmet veren Denizli üroloji doktorları ve güncel tedavi yöntemleri birçok kişinin çözüm arayışlarına yanıt verir. Aşağıda sizler için ayrıntılı bilgiler derlenmiştir.

Denizli Üroloji Doktorları ve Sertleşme Sorunu Hakkında

Sertleşme problemi olarak da bilinen erektil disfonksiyon (ED), erkeklerde görülen yaygın bir cinsel rahatsızlıktır. Erektil disfonksiyon, sertleşmenin başlangıcındaki veya sürdürülmesindeki bozukluk şeklinde tanımlanabilir. Kişide psikolojik açıdan olumsuz etkiler oluşturabilen ED, bireyde mevcut olan şu sebeplerden dolayı görülebilir2:

 • Penisteki kan dolaşımında ortaya çıkan bozukluklar
 • Stres ve duygusal durumlar
 • Şeker hastalığı (diyabet)
 • Kalp ve damar hastalıkları
 • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar

Sertleşme probleminin veya toplumda kullanılan bir diğer adıyla iktidarsızlığın tedavisi için güncel olarak kullanılan teknikler ise aşağıdaki gibidir:

 • Hormon tedavisi
 • Ağız yoluyla (oral) alınan ilaçlar
 • Vakumlu cihazlar
 • Penil enjeksiyonlar
 • Penil protez

Yukarıdaki tedavi yöntemlerine ek olarak, ESWT (şok dalga terapisi) gibi alternatif yöntemler de ED problemine karşı kullanılabilir. Ayrıca bilinmelidirki mutluluk çubuğu olarak da bilinen penil protezler, özellikle diğer tedavi yöntemlerinden belirgin fayda alınamayan durumlarda etkili bir çözüm seçeneğidir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, cinsel ilişki sırasında penisin hacim kazanmasını ve sertleşmesini sağlayan protez teknolojisidir. Erektil disfonksiyon hastalığında diğer yöntemlerin başarısız olduğu durumlarda kullanılan penis protezleri çoğunlukla kalıcı bir çözüm oluştururlar. Bireyler, tedavinin ardından cinsel yaşamlarına normal bir şekilde devam edebilirler. Penil implant tedavisini uygulayan Denizli üroloji doktorları için yapılan yorumları inceleyerek, operasyon sonrası memnuniyet oranı hakkında fikir edinebilirsiniz. Penis protezlerinin 3 farklı çeşidi bulunur:

 • Tek parçalı penil protez (malleable): Bu protez türünde birey, cinsel ilişkiye girmeden önce eliyle implanta açı vererek dikleştirir. 135 derecelik hareket kabiliyetine sahip olan bu protezler, basit ve kozmetik açıdan gizlenebilir olmaları yönünden tercih edilebilirler.
 • 3 parçalı şişirilebilir penil protezler: Güncel olarak sıklıkla tercih edilen ve gelişmiş teknolojiye sahip protez türlerinden birisidir. Protezde temel olarak silindir, pompa ve rezervuar şeklinde 3 kısım bulunur. Sertleşme için birey, testis hizasında gizlenerek yerleştirilen pompaya basar. Pompa ile rezervuardaki sıvı silindirlere aktarılır ve sertleşme sağlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penil implant ameliyatı uzman hekimler tarafından sağlık kuruluşlarında gerçekleşir. Operasyon için genel veya spinal anestezi tercih edilebilir. Operasyon esnasında penis çevresindeki hedef bölgelerde atılan küçük kesiler yardımıyla hedef bölgeye ulaşılır. Gerekli ölçüm ve düzenlemelerle bireye uygun penil protez seçilir ve silindirler penisin iç tarafına yerleştirilir. Bu işlem genel olarak 1-1.5 saat aralığında sürer. Yerleştirme işleminden sonra kontroller gerçekleştirilir ve kesi dikilerek kapatılır. Penil implant ameliyatı uygulayan Denizli üroloji doktorları hakkında yer alan yorumları değerlendirebilir ve tedavi alan bireylerin deneyimleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde, hekiminiz tarafından ağrı kesici veya antibiyotik türü bazı ilaçlar kullanmanız istenebilir. Birkaç haftalık iyileşme dönemi sonrasında, hekiminiz tarafından gerçekleştirilen kontroller neticesinde cinsel yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Penil implant, sertleşme sorunu için geliştirilen en güncel teknikler arasında yer alır. Sertleşme sorunu yaşıyorsanız, penil implant tedavisi uygulayan Denizli üroloji doktorları hakkında araştırma yapabilir ve size uygun bir hekime danışabilirsiniz. Penil protezler, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanan tedavi yöntemlerindendir. SGK’nın ödeme şartları ile ilgili hakkında daha geniş kapsamlı bilgi edinmek için sitemizde yer alan “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.



Referanslar

1 https://web.archive.org/web/20200618181307/https:/www.sexhealthmatters.org/erectile-dysfunction

2 https://patients.uroweb.org/other-diseases/erectile-dysfunction/

3 https://patients.uroweb.org/treatments/penile-implants/

4 https://www.mutlulukcubugu.com/kategori/sertlesme-sorunu/

5 https://penilcerrahi.com/blog/mutluluk-cubugu-nedir-cesitleri-nelerdir

6 https://www.andromed.com.tr/mutluluk-cubugu

7 https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/e/erectile-dysfunction-(ed)

8 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK563292/

9 https://patients.uroweb.org/treatments/penile-implants/

10 https://www.florence.com.tr/mutluluk-cubugu-penis-protezi


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

 • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
 • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
 • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Denizli Üroloji Doktorları ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Denizli Üroloji Doktorları ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 13 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.