Skip to main content

Diyarbakır’daki En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Bu sayfada sertleşme sorunu tedavisi için Diyarbakır’daki en iyi üroloji doktoru ve çözüm yöntemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için siz de seçenekleri inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki paragraflarda sizlere konu ayrıntıları ile birlikte yer verilmiştir.

Diyarbakır’daki En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu

Genellikle toplumda sertleşme problemi olarak da bilinen erektil disfonksiyon (ED), erkek bireylerin doktorlara sıkça bildirdikleri bir cinsel sağlık sorunudur. ED, cinsel ilişki sırasında sertleşme ve sertleşmenin devamlılığında aksaklık olarak tanımlanır. ED, yalnızca cinsel ilişkilerde ortaya çıkabildiği gibi sabah sertliğinin oluşmaması gibi farklı belirtiler şeklinde de gözlenebilir. Erkeklerde sertleşmemenin nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir: 2

 • Psikolojik faktörler
 • Partner ile iletişim problemleri
 • İleri yaş
 • Diyabet hastalığı
 • Yüksek tansiyon
 • Sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklar
 • Yüksek kolestrol seviyeleri

ED, özellikle ilerleyen yaş ve ek kronik rahatsızlıklar çerçevesinde sık görülen bir sağlık sorunudur. Farklı nedenler ile meydana gelebilen ED sorunu için erken teşhis, uygun tedavinin gerçekleştirilebilmesi açısından önem taşır. ED probleminin tedavisinde uygulanan yöntemler ise şu şekilde listelenebilir:

 • Oral yolla ilaç tedavisi
 • Hormon tedavisi
 • Penis enjeksiyonları
 • Penil protezler

Penil protez, özellikle diğer tedavi yöntemleriyle ve ESWT gibi alternatif terapi teknikleriyle belirgin fayda görmeyen bireylerde verimli sonuçlar alınabilmesine destek olan bir seçenektir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Halk içerisinde mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protezler, sertleşme problemi tedavisi için uygulanan implant tekniğidir. Penil protez operasyonu, ED tedavisinde kalıcı sonuçların alınmasında etkili bir yöntemdir. Özellikle diyabetik hastalarda veya prostat kanseri geçiren bireylerde ortaya çıkan ED problemlerinde sıklıkla tercih edilir. Penil protez operasyonunu gerçekleştiren Diyarbakır’daki en iyi üroloji doktoru için yapılan yorumları inceleyerek, tedavi olanların görüşleri hakkında fikir alabilirsiniz. Penil implant tedavisinde, bireye özgü olarak seçilebilen bazı çeşitler mevcuttur. Birbirlerinden bir takım özellikler ile farklılık gösteren bu türler ise şöyledir:

 • Tek parçalı (malleable): Bu protez türü, 135 derecelik ve sabitlenebilen bir hareket açısına sahiptir. Cinsel ilişkiye girmeyi istediğinizde elinizle dikleştirerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Pratik ve basit olmasının yanı sıra, sürekli olarak kullanılabilir özelliktedir.
 • Üç parçalı: Bu protez tedavisinde ise pompa, silindir ve rezervuar denilen 3 farklı kısım bulunur. Rezervuar içersindeki sıvı, pompa uyarımı ile silindirlere aktarılarak sertleşme sağlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis protezi ameliyatı, ortalama 1-1.5 saat aralığında sürer. Ameliyat, genel veya spinal anestezi gibi farklı teknikler kullanılarak ağrısız bir şekilde gerçekleştirilir. Operasyon sırasında, penisin üstünde ve penis ile testis arasında atılan küçük kesiler yardımıyla işlem yapılır. Kesi hattından ilerlenilerek implantların yerleştirilmesinin planlandığı bölgeye ulaşılır. Hekim, bireyin anatomik özellikleri ile uyumlu boyutlardaki implantları seçerek yerleştirir. Takılan protez silindirleri dışarıdan görülmeyen bir şekilde deri altına saklanır. Pompa ise testis torbasına yerleştirilerek gizlenir. Kontrollerin ardından kesi bölgesi dikilerek kapatılır. Gerekli pansumanın yapılması ile tüm prosedür tamamlanır. Penil implant operasyonu yapan Diyarbakır’daki en iyi üroloji doktoru ve sertleşme sorunu tedavisi hakkında yapılan değerlendirmeleri inceleyerek prosedür hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve size uygun bir hekime başvurabilirsiniz. Protez ameliyatı tamamlandıktan sonra bireyler, doktor kontrollerinin ardından genellikle aynı gün içerisinde eve gönderilebilirler. Birkaç haftalık iyileşme süreci sonrasında bireyler, hekimlerine danışarak cinsel ilişkiye girebilirler.

Penil protez ameliyatı, sertleşme problemi tedavisinde başarılı sonuçlar alınmasına katkı sunan bir yöntemdir. Sertleşme sorununa yönelik olarak penil protez yaptırmayı düşünüyorsanız, Diyarbakır’daki en iyi üroloji doktoru ve tedavi seçenekleri hakkında ilgili bir sağlık kurumuna danışarak bilgi alabilirsiniz. Bu protezlerin büyük çoğunluğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Tedaviler ve SGK’ın ödeme şartları hakkında daha detaylı bilgi için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” yardımıyla bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://patients.uroweb.org/treatments/penile-implants/

2 https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/e/erectile-dysfunction-(ed)

3 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3126066/

4 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK563292/

5 https://patients.uroweb.org/other-diseases/erectile-dysfunction/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

 • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
 • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
 • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Diyarbakır’daki En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Diyarbakır’daki En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 5 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.