Skip to main content

En İyi Üroloji Doktorlarına Nasıl Randevu Alınır?

Erektil disfonksiyon gibi cinsel problemler en iyi üroloji doktoru tarafından tedavi edilebilen sorunlardır. Erektil disfonksiyon kişinin yaşam kalitesini etkileyen ve her yaştan yetişkin erkeği etkileyebilen bir sorundur. Fakat tedavi için alanında uzman bir üroloji doktoruna danışmak kalıcı çözüm için gereklidir. Erektil disfonksiyon tedavisinde ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, ESWT terapisi, vakum cihazların gibi tedaviler yanı sıra kalıcı çözüme ulaşmak için ürolog tarafından mutluluk çubuğu kullanılabilir. Mutluluk çubuğu minimal invaziv olarak gerçekleştirilen bir işlem olsa da en iyi üroloji doktorları tarafından yapılmalıdır.

Erektil Disfonksiyon İçin En İyi Üroloji Doktorları

Erektil disfonksiyon için en iyi üroloji doktoru bu alanda uzmanlaşmış olmalıdır. Çünkü her doktorda olduğu gibi üroloji doktorlarında da uzmanlık alanları mevcuttur. Üroloji doktorları boşaltım sistemi, erkek üreme sistemi ve adrenal bezler ile ilgili sağlık sorunlarıyla ilgilenirler. Erektil disfonksiyon tedavisi için başvurulan ürolog erkek üreme sistemi alanında uzmanlaşmalıdır. En iyi üroloji doktoru randevusu almak için doktorun bulunduğu sağlık kurumu ile iletişime geçmek gerekir. Doğru doktor seçildikten ve randevu alındıktan sonra muayene sırasında üroloji doktoruna verilmesi gereken bilgiler vardır. Bu bilgiler kişinin erektil disfonksiyon problemini ne süredir yaşadığını ve diğer etkenleri incelemek için önemlidir.

Randevu Sonrası Süreç

Üroloji doktoru tarafından erektil disfonksiyon teşhisi için çeşitli testler uygulanır. Bu testlerden ilki erektil disfonksiyona neden olabilen başka hastalıklar olup olmadığını öğrenmek adına yapılan kan testidir. Diğeri ise penise giden kan akışının kontrolü için ultrason ya da diğer görüntüleme teknikleridir. Aynı zamanda muayene sırasında çeşitli fiziksel muayeneler de yapılır. Bunlar penisi incelemek, meme büyümesi gibi semptomların mevcudiyetini araştırmaktır. Aynı zamanda bazı durumlarda penise bir enjeksiyon uygulanarak ereksiyonun ne kadar süre devam ettiği incelenebilir.

Erektil Disfonksiyon Tedavisi ve Penil Protez Kullanımı

Erektil disfonksiyon tedavisi için birden fazla seçenek mevcuttur. Fakat bu seçenekler mutlaka en iyi üroloji doktoru tarafından uygulanmalıdır. Tedaviden sonuç alınmasını etkileyen diğer faktör ise kullanılan malzemelerin kalitesi, doğru seçilmesi ve kişiye uygunluğudur.

İlaç Kullanımı

Erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan tedavi çeşitlerinden biri oral olarak ilaç kullanımıdır. Vücudun kan akışını penise yönlendiren ilaçların kullanımı geçici süreli sertlik sağlar. Cinsel ilişkiden 30-60 dk kadar önce kullanılan ilaçlar sayesinde doğal sertlik oluşur fakat kalıcı bir çözüm değildir.

Penil Enjeksiyon

Penil enjeksiyonlar, bir enjektör ile penise ilaç verilmesini sağlar. Penise yapılan enjeksiyon oral ilaçlardan daha hızlı sertlik sağlar ve bu sertlik 60 dk kadar kalıcılık sağlayabilir. Fakat erektil disfonksiyon probleminin tamamen ortadan kaldırılmasında etkili değildir.

ESWT Terapisi

ESWT terapisi penise düşük dalga boyunda şok dalgaları uygulanmasını içerir. Penise verilen şok dalgaları kan akışını artırarak damarların büyümesini sağlar. Amaç kan damarlarını uyararak kalıcı şekilde çözüm sağlamaktır fakat her hastada sonuç alınamaz.

Vakum Cihazları

Vakum cihazları kullanmak da anlık çözüm sağlayan bir diğer yöntemdir. Elle ya da pille çalışan bir vakum kullanmak penise kanı çekerek sertleşmeyi sağlar. Vakum cihazının mutlaka penis için tasarlanmış olması önemlidir. Bazı kişilerde morarma gibi semptomlar oluşmasına neden olabilir.

Mutluluk Çubuğu

Mutluluk çubuğu kullanımı cerrahi bir erektil disfonksiyon tedavisidir. Penise yerleştirilen silindirlerin elle şekillendirilmesini ya da bir pompa ile şişirilmesini içerir. Bunlardan en az parça içereni tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğudur. Sadece yarı esnek bir silindirden meydana gelir ve penise atılan kesi yardımıyla yerleştirilir. Kişi cinsel ilişkiye girmek için penisini eliyle hareket ettirir. Çünkü tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğu geçmeyen bir sertlik sağlar fakat kıyafetlerden belli olmaması için bükülerek gizlenebilir. Diğer mutluluk çubuğu çeşidi ise üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğudur. Bu penil protezin farkı penise yerleştirilen silindire ek olarak skortuma yerleştirilen bir rezervuar ve karın boşluğuna yerleştirilen bir pompa düğmesi içermesidir. Kişi cinsel ilişki için pompa düğmesine basarak rezervuardaki sıvının penise akmasını sağlar ve sertleşme sağlanır. Cinsel ilişki sonrası düğmeye tekrar basılarak sıvının skortumda bulunan rezervuara tekrar dönmesi sağlanır ve penis yumuşaklığa kavuşur. Fakat bu işlem mutlaka uzman bir üroloji doktoru tarafından güvenilir penil protez kullanımı ile gerçekleştirilmelidir.

Penil protezler de tıpkı cinsel işlev bozukluklarında kullanılan bazı ilaçlar gibi SGK kapsamında bulunabilir. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/urologist-for-ed#treatment
2 https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/e/erectile-dysfunction-(ed)


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En İyi Üroloji Doktorlarına Nasıl Randevu Alınır?
En İyi Üroloji Doktorlarına Nasıl Randevu Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 9 Şubat 2023

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.