Skip to main content

Penil Protez Fiyatları 2023 Yılı Son Durumu Nedir?

Çeşitli nedenlerle erektil disfonksiyon sorunu yaşayan kişilerde ereksiyonun oluşabilmesi için penise yerleştirilen cihazlar penil protez olarak adlandırılır. Temel olarak penil protezler iki farklı yöntemle çalışır. İlki kişi tarafından yön verilebilen bir yapıdadır, ikincisi ise testislere yerleştirilen bir pompa ile proteze salin sıvısı doldurulması ile çalışır. Bu protezlerin seçimi genelde kişinin durumuna bağlı olarak değişir.

Penil Protez Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubukları farklı şekillerde satılan protezlerdir. Kişiye en uygun proteze bir ürolog tarafından karar verilir. Yarı sert bir çubuktan oluşan ya da şişirilebilen, 3 farklı penil protez bulunur. Bunlar tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğu, 2 parçalı mutluluk çubuğu ve 3 parçalı mutluluk çubuğudur.

 • Tek Parçalı (Malleable) Mutluluk Çubuğu: Bu penil protez çeşidi iki esnek çubuktan meydana gelir. Bu çubuklar penis içerisine yerleştirilirler. Yarı esnek şekilde bulundukları için kişi tarafından istenen şekilde farklı pozisyonlara geçirilebilir. Minimum sayıda parça içerirler ve el koordinasyonu çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle zarar gören kişiler için iyi bir seçenektir.
 • İki Parçalı Mutluluk Çubuğu: Yarı esnek bir çubuk ve bir pompadan meydana gelen iki parçalı mutluluk çubuğu oldukça dayanıklıdır. Çubuk penise gizlidir fakat çubuğa sıvı yönlendiren bir pompa da bulunur. Penisi hareket ettirmek için silindir içerisindeki sıvı sertlik oluşturur.
 • Üç Parçalı Mutluluk Çubuğu: Diğer penil protezlere göre daha komplike olan bu mutluluk çubukları daha gerçekçi bir sertlik sağlar. Bu protezler çift silindirden, testislere yerleştirilmiş bir pompadan ve bir salin deposundan oluşurlar. Testis içinde bulunan pompa sıkılarak depodaki salin çubuklara gönderilir ve sertlik sağlanır. Tekrar pompa sıkıldığında ise salin depoya geri döner ve penis eski halini alır. Daha komplike işlem gerektiren bir protezdir.2

Penil Protez Fiyatları 2023

Penil protezler birden farklı şekilde bulunur ve kişiye minimal invaziv yol ile yerleştirilirler. Bu nedenle işlemi yapan doktorun alanında uzman olması gerekir. Fakat alanında uzman bir doktor sağlıklı bir işlem için yeterli değildir.   Cilt altına yerleştirilecek bu cihazların da kalitesinin yüksek olması gereklidir. Kalitesiz bir protez kullanımı mekanik arızalara, enfeksiyona, penis başına giden kan akışının etkilenmesi, ilerleyen dönemlerde protezin değiştirilmek zorunda kalınması gibi olumsuzluklara neden olabilir. Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane yolu ile ulaşılabilir olsa da penil protezler bir ürolog yolu ile kullanılabilen çözümlerdir. Kullanılan cihazın kalitesi ve doktorun uzmanlığı gibi nedenlerle mutluluk çubuğu fiyatları 2023 yılında da değişiklik gösterebilir. Bir kozmetik işlem olmayan ve fonksiyonel olarak kişiyi etkileyen bu işlemler gerekli durumlarda SGK tarafından karşılanabilir. Penil protez fiyatlarını etkileyen faktörler bunlardır:

 • Kullanılan malzeme
 • Seçilen protez çeşidi
 • Protezin kalitesi
 • Doktorun uzmanlığı
 • Erektil disfonksiyona neden olan durum
 • Ameliyatın gerçekleştirildiği sağlık merkezi

Penil protezler kişiye cerrahi yol ile takıldığı için kişinin sağlığını da doğrudan etkilerler. Kaliteli bir malzeme kullanıldığında erektil disfonksiyon için kalıcı bir çözüm bulunurken kalitesiz ürün kullanımı ilerleyen dönemlerde ciddi sorunlara yol açar. Bu nedenle öncelikle işlemi gerçekleştirecek uzman iyi seçilmeli ve uzman ile birlikte kişiye hangi protezin daha uygun olduğuna karar verilmelidir. Sertleşmeye en iyi ilaç bile kullanılsa bazı durumlarda erektil disfonksiyon problemi çözülemez. Bu noktada seçilen protez fiyatı etkileyeceği gibi protez için gerekli cerrahi işlem de belirleyici olabilir.

Erektil disfonksiyon sorununun kalıcı tedavisi için kullanılabilen penil protezler hakkında daha fazla bilgi almak, SGK kapsamını öğrenmek ve fiyatlar için Bilgi İsteme Formu’nu doldurarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/10054-surgical-penile-implants

https://healthcare.utah.edu/menshealth/treatments/penile-implants/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

 • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
 • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
 • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Penil Protez Fiyatları 2023 Yılı Son Durumu Nedir?
Penil Protez Fiyatları 2023 Yılı Son Durumu Nedir?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 28 Aralık 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.