Skip to main content

Sertleşme ilaçları 2023 yılı tam listesi

Erektil disfonksiyon, bireylerin cinsel ilişki için yeterli ve kalıcı bir sertlik sağlayamamasına sebep olur. Bu sorunla baş etmek için birçok birey sertleşme ilaçları kullanır. Ancak bu ilaçların doktor kontrolü dışında kullanılması sakıncalı olduğundan bireylerin üroloji doktorlarına görünmesi daha sağlıklı sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. İlaç tedavisi yanıt vermediği takdirde daha etkili ve kalıcı bir çözüm için penil protez tedavisi uygulanabilir.

Sertleşme İlaçları 2023 Yılı Tam Liste

Penisi sertleştirmek için kullanılan birden fazla ilaç vardır. Bu ilaçlar farklı ticari isim altında imal edilse de Türkiye’de bulunan sertleştirici ilaçlar sildenafil, vardenafil, avanafil ya da tadalafil olarak adlandırılan etken maddelerinden birisini içerir. Bu ilaçlar kullanılmadan önce bir cinsel uyarım olması gereklidir. Kullanılan sertleştirme ilaçları cinsel birleşme esnasında geçici bir sertlik oluşturmak için kullanılır. Sertleşme için kullanılan ilaçlar şu şekilde sıralanabilir:1

  • Tadalafil (Cia*lis®)
  • Sildenafil (Via*gra® )
  • Vardenafil (Le*vitra®)
  • Avanafil (St*endra®)

İlaçların içinde bulunan etken maddeler sayesinde penisteki damarlar genişleyerek penise akan kan miktarının artması sağlanır. Bu sayede penis sertleşir ve büyür. Ancak bu ilaçlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Özellikle felç ya da kalp krizi gibi durumları olan bireyler için bu ilaçlar sakıncalı olabilir. Bu ilaçlar penisi sertleştirmek için kullanılsa da diğer birçok organda çeşitli hasarlara yol açabilir. Özellikle kalp ve gözde ciddi sorunlara yol açabildiğinden dolayı doktor kontorlünde kullanılması büyük önem taşır. İlaç kullanımına uygun olmayan kişiler daha etkili yanıt almak için diğer tedavi yöntemlerine başvurabilir. Özellikle penil enjeksiyon ve vakum tedavisi sertleşme sorunu yaşayan bireylerin tercih ettiği yöntemlerden bazılarıdır. Ancak bu tedavi yöntemleri kalıcı bir çözüm sağlamaz. Daha kesin ve kalıcı bir çözüm için mutluluk çubuğu tedavisi önerilebilir.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Erektil disfonksiyon bozuklukları birden fazla nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Özellikle yetersiz fiziksel aktivite, beslenme bozuklukları ve zararlı alışkanlıklar erkeklerde sertleşme sorununa yol açabilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkek bireyler bu sorunu çözmek için birden fazla tedavi yöntemi kullanabilir. Ancak daha etkili ve kalıcı bir tedavi için mutluluk çubuğu tedavisi uygulanabilir. Penisteki corpus cavernosum adlı bölgeye yerleştirilen protezler penisin cinsel birleşme için yeterli süre sert kalmasına yardımcı olabilir. Penil protezler tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere ikiye ayrılır. Daha kolay bir kullanıma sahip tek parçalı penil protezler bükülebilir bir yapıdadır ve uzun süre dayanıklılık sağlar. El ile dik konuma getirilerek cinsel birleşme için yeterli sertlik sağlanır. Üç parçalı penil protezler ise daha komplike bir yapıya ve kullanıma sahiptir. Penise yerleştirilen silikon borular testislere yerleştirilen bir pompa sayesinde karında bulunan su dolu rezervden gelen su ile dolarak penisin sertleşmesi sağlanır. Aynı zamanda bu protez çeşidi daha doğal bir ereksiyon oluşmasına imkan sağlar. Birey ereksiyonu sonlandırmak istediği zaman testislerde bulunan pompaya basarak penis içindeki suyu tekrardan karın bölgesine göndererek penisin eski hale gelmesini sağlar.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Olur?

Penil protez ameliyatı sertleşme sorunu yaşayan bireylerin kalıcı bir çözüm için tercih ettiği tedavi yöntemidir. Bu cerrahi bir işlem olup geri dönüşü mümkün değildir. Cerrahi bir işlem ile yerleştirilen mutluluk çubuğu ameliyatından önce doktor hastanın ameliyata uygun olup olmadığını belirler. Daha sonra hasta için en uygun olan protez çeşidi belirlenerek hasta için boyu hesaplanır. Genel anestezi altında gerçekleşen ameliyatta hasta için seçilen penil protez hastanın penisine yerleştirilir. İşlem süresi seçilen penil protez türüne göre değişiklik gösterse de genel olarak 30 dakika sürebilir. İşlem sonrasında doktor hastaya protezi nasıl kullanacağı hakkında talimatlar vererek hastayı bilgilendirir. Doğru bir şekilde kullanılan penil protezler istenen sertliği sağlayabilir.

Penil protezler önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleşme ilaçları 2023 yılı tam listesi
Sertleşme ilaçları 2023 yılı tam listesi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 25 Şubat 2023

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.