Skip to main content

Sertleşmesi için ne yapılmalı ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?

Erkek bireylerde görülen önemli cinsel sorunlardan biri sertleşme sorunudur. Sertleşmesi için  ne yapmalı sorusunun birden fazla yanıtı olabilir. Erektil disfonksiyon bozukluklarından biri olan sertleşme sorununu tedavi etmek için birçok tedavi yöntemi uygulanabilir. İlaç tedavisi, penil enjeksiyon, ESWT terapisi, vakum cihazları yanıtı vermediği takdirde daha kalıcı bir çözüm için penil protez ameliyatı olunabilir.

Sertleşmesi İçin Ne Yapmalı ve Mutluluk Çubuğu Çare Olur mu?

Erektil disfonksiyona sahip erkek bireyler cinsel birleşme için gerekli sertleşmeye ulaşamazlar veya yeterli süre sert kalamazlar. Bu durumun ortaya çıkmasında birçok faktör vardır. Özellikle yetersiz fiziksel aktivite, zararlı alışkanlıklar ve obezite gibi durumlar erkeklerde sertleşme bozukluklarına sebep olabilir. Genel olarak penisin sertleşmesi için cinsel bir uyarının olması gerekir. Cinsel uyarı sonrasında hormonlar ve sinir sistemi birlikte çalışarak penise kan akışının olmasını sağlar. Bu sayede penis sertleşerek büyür. Ancak sertleşme sorunu yaşayan bireylerde penisteki bu sistemde bozukluk vardır ve penise yeterli kan akışı olmadığından dolayı penis sertleşemez. Penisin sertleşmesi için ne yapmalı sorusu erektil disfonksiyonu yaşayan bireylerin sık sık sorduğu sorulardan biridir. Bu durumu tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar penisteki damarların genişlemesini sağlayarak penise akan kan miktarının artmasına yardımcı olabilir. Ancak bu geçici bir tedavi yöntemidir ve fayda etmediği durumlara penil enjeksiyon tedavisi uygulanabilir. Bununla beraber vakum cihazları ve penisin sertleşmesi için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Ancak bu tedaviler penise geçici bir sertlik verir. Daha kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemi için diğer adı mutluluk çubuğu olan penil protez seçeneği önerilebilir.

Mutluluk Çubuğu Penisin Sertleşmesine Çare Olur mu?

Erektil disfonksiyon bozukluğuna sahip erkek bireyler penisi sertleştirmek için birçok tedavi yöntemi uygulayabilirler. Ancak bu yöntemler geçici bir çözüm sağladığından daha kesin ve kalıcı bir tedavi için mutluluk çubuğu tedavisine başvurabilirler. Mutluluk çubuğu erektil diskfonksiyon bozukluklarını tedavi etmek için uzun süredir kullanılan yöntemlerden biridir. Penis içerisindeki kanallara iki adet protez yerleştirilmesi ile uygulanan bu yöntem penisin sertleşmesine yardımcı olabilir. Kendi içindeki türleri olan penil protezlerin tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki türü vardır. Daha kolay bir kullanıma sahip tek parçalı protezler bükülebilir yapısıyla daha pratik bir çözüm sağlar. Sert ve dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanım imkanı sağlar. Üç parçalı penil protezler ise şişirilebilir yapısıyla daha gerçekçi bir penis işleyişi sağlayabilir. Birey ereksiyon istediği zaman penisin içine yerleştirilen silikon boruların su ile dolmasını sağlayarak penisin büyümesini sağlar. Ereksiyonu bitirmek istediği zaman ise testislerinde bulunan pompaya basarak suyu geri gönderir ve penis küçülür. Daha doğal bir ereksiyon imkanı sağlayan üç parçalı penil protezler tek parçalı protezler göre daha komplike bir yapıya ve kullanıma sahiptir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Olur?

Doktor öncelikle hastayı genel olarak muayene ederek ameliyata uygun olup olmadığı tespit eder. Hastanın uygunluğu durumunda hasta için en uygun mutluluk çubuğu çeşidi seçilir. Uygun olan protez seçildikten sonra hasta için uygun protez boyu hesaplanır. Penil protez ayarlandıktan sonra hasta genel anestezi altında ameliyata girer. Hasta için seçilen penil protez hastaya takıldıktan sonra işlem sonlandırılır. Ameliyat genel olarak 30 dakika sürsede bu süre takılacak olan protezin çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Ameliyattan sonra doktor hastaya penil protezi nasıl kullanılacağı konusunda talimatlar verir. Doğru bir şekilde kullanılan penil protezler bireyin istediği şekilde bir sertlik ve kalıcılık sağlayabilir.

Uzun süredir ülkemizde de uygulanan penil protezlerin tedavi masrafları belli şartların sağlanması hâlinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Bu şartları öğrenmek ve erektil disfonksiyonda mutluluk çubuğu kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”ndan yararlanabilirsiniz. İktidarsızlık sorunu yaşayan ve uzun süre sert kalmak için ne yapmalı merak eden erkekler ise üroloji hekimlerine danışarak detaylı bilgi alabilirler.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleşmesi için ne yapılmalı ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?
Sertleşmesi için ne yapılmalı ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 5 Şubat 2023

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.