Skip to main content

Ürolog Randevu Nasıl Alınır ve Nelere Dikkat Edilir

Cinsel ilişki sırasında sorun yaşayan erkekler ile birlikte idrar yolu problemleri yaşayan hem erkek hem kadınlar ürolog randevu alarak muayeneye gidebilirler. Üroloji bölümünde sadece erkeklere bakıldığı gibi yanlış bir algı mevcut olsa da kadınlar da üroloji hekimlerine muayene olabilirler. Özellikle idrar yollarını ilgilendiren hastalıklar, üroloji bölümünün ilgi alanları arasında yer alır. Erkeklerde ek olarak cinsel işlev bozuklukları olarak adlandırılan sağlık problemlerinde üroloji hekimine görünmek gerekir. Bu bozukluklar arasında prematür ejakülasyon (erken boşalma), priapizm (ağrılı ve uzun süren sertleşme), Peyronie hastalığı (penis eğriliği) ve erektil disfonksiyon (sertleşme sorunu) yer alır. Genellikle cinsel ilişki sırasında fark edilen cinsel işlev bozuklukları, toplum arasında yaygın görülmesine rağmen hekime gitmekten çekinilen durumlardandır. Sertleşme bozuklukları dahil olmak üzere bu bozuklukların tedavisi mevcut olup, bu sorunları yaşayan kişilerin çekinmeden üroloji bölümüne başvurmaları sağlıkları için önemlidir. Ayrıca erektil disfonksiyon, bazı kişilerde kalp damarlarında tıkanıklığın ilk belirtilerinden birisi olabileceği için mutlaka erken dönemde ürolog doktor tarafından değerlendirilmelidir.1

Ürolog Randevu Nasıl Alınır ve Nelere Dikkat Edilir?

Üroloji bölümünde hem erkek hem kadın hastaların çeşitli sağlık sorunları kontrol edilerek tedavi edilir. Ancak birçok hasta, üroloji nedir ve ürolojide hangi hastalıklara bakılır bilmediği için diğer bölümlerden randevu alır. İdrar kaçırma, idrar yaparken yanma, yan ağrısı, idrar akımında azalma gibi idrar yolunu ilgilendiren şikayetlerde üroloji hekimlerine görünmek gereklidir. Özellikle ileri yaşta erkeklerde yaygın görülen iyi huylu prostat büyümesi de ürologların ilgi alanındadır. Bunların dışında cinsel ilişki sırasında sertleşme problemi yaşayan erkeklerin de erektil disfonksiyon açısından ürolog randevu alması önemlidir. Üroloji bölümünden randevu almak için gidilecek sağlık kuruluşunun telefon numarası veya randevu hattı aranarak istenilen gün ve saat müsait ise randevu alınabilir. Bunun dışında devlet hastanelerinden, şehir hastanelerinden veya üniversite tıp fakültesi hastanelerinden randevu almak için Alo 182 randevu hattı kullanılabilir. 182 dışında merkezi hekim randevu sistemi internet sitesi üzerinden de randevu almak mümkündür. Randevu alınırken yoğunluğa bağlı olarak istenilen saat veya günler dolu olabileceği için bireylerin ürolojiye gidebilecekleri uygun bir tarih ve saate randevu almaya dikkat etmeleri gereklidir.

Sertleşme Sorunu Yaşayanlara Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Sertleşme sorunları toplumda sık rastlanılan, ancak çoğu zaman ihmal edilebilen önemli bir sağlık problemidir. Çeşitli dolaşım veya sinir sistemi hastalıklarına bağlı oluşabileceği gibi hormonal yetmezliklerde de ortaya çıkabilir. Erken dönemde ürolog randevu alarak muayene olmak, altta yatan sebeplerin araştırılması açısından oldukça önemlidir. Bu sorunun tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi protez tedavisidir. Başarı oranının ve memnuniyet oranının yüksek olduğu bu tedavi yöntemi, mutluluk çubuğu olarak da bilinir. Genellikle tek veya üç parçalı olan protezlerin kullanıldığı bu yöntemde, penis içerisinde bulunan kavernoz boşluklara protez implante edilir. Protezler vücut içinde bulunduğu ve dışarıda parça bırakılmadığı için başkaları tarafından fark edilmez ve gizlilik imkanı sunar. Bu nedenle birçok kişinin tercih ettiği bir yöntem olan penil protez, erektil disfonksiyon tedavisinde kalıcı çözüm sunan bir yöntem olması nedeniyle tedavide önemli bir yere sahiptir. Kırk yıldan uzun bir süredir kullanılan protez implantasyonu tedavisi günümüzde de cerrahi tedavide güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Protez operasyonlarında masrafların belirli bir kısmı bazı koşullar altında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenir. Bu ödeme koşullarıyla ilgili bilgi için bize iletişim bilgilerimiz aracılığıyla ulaşabilir veya “Bilgi İsteme Formu”nu doldurabilirsiniz. İdrar yolu hastalıkları olan veya sertleşme sorunları yaşayan kişilerin ürolog randevu alarak kontrole gitmeleri gereklidir.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/renal-and-urological-disorders

2 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Ürolog Randevu Nasıl Alınır ve Nelere Dikkat Edilir
Ürolog Randevu Nasıl Alınır ve Nelere Dikkat Edilir
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 6 Ağustos 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.