Skip to main content

Uzun süre sert kalmak için ne yapmalı ve kalıcı çözüm

Cinsel ilişki esnasında erkek uzun süre veya yeterince sert değilse, kişiler arası çekim hızlıca sönebilir. Bu da ilişkide çeşitli sorunlara yol açabilir. Uzun süre sert kalmak için ne yapmalı sorusunun birden fazla yanıtı olabilir. Çeşitli bitkisel veya farmakolojik ilaçlar istenen yanıtı vermediği zaman penil protez kullanarak yeterli ve uzun süren bir sertlik elde edebilirsiniz. Uzun süre sert kalmak için yapılması gerekenler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Uzun Süre Sert Kalmak İçin Ne Yapmalı ve Kalıcı Çözüm

Erkeklerdeki cinsellik kadınlardan daha komplike süreçler içerir. Hem psikolojik hem de fiziksel birçok olayı barındıran bu süreç için temel gereksinim herhangi bir cinsel uyarılmadır. Bu uyarılma da erkekteki testosteron hormonuna bağlı olarak gelişir. Sertleşme sorunu olan bireyler uzun süre sert kalmak için ne yapmalı sorusunu sık sık sormaktadır. Özellikle erektil disfonksiyonu konusu için önemli sorulardan biridir. Erektil disfonksiyon, penisin cinsel birleşme için yeterince sertleşmemesi veya bunu uzun süre koruyamamasıdır. Uzun süre sert kalamamayı tedavi etmek için öncelikle bu duruma neyin sebep olduğunu öğrenmek önemlidir. Bu duruma birçok hastalık sebep olabilir. Ancak sigara, alkol ve fiziksel aktivite yetersizlikleri de sertleşme sorunlarına yol açabilir. Uzun süre sert kalamayan erkeklerde testosteron hormon seviyesi de  düşük olabilir. Bu gibi durumlarda hormon tedavisi alarak sert kalma süresi uzatılabilir.

Uzmanlar sertleşme sorununa çare olması için dengeli bir beslenme ve düzenli bir egzersiz önerir. Aynı zamanda tütün ve alkol ürünlerinden  de uzak durmak cinsel aktivitenin artmasına yardımcı olabilir. Bununla beraber erektil disfonksiyonu tedavi etmek için birçok tedavi yöntemi kullanılır. Bu tedavi yöntemleri ilaç tedavisi, penil enjeksiyon ESWT ve vakum cihazları olarak sıralanabilir. Bu tedavi yöntemleri herhangi bir cerrahi operasyon içermez ve geçici bir sertlik sağlar. Bu tedaviler istenilen yanıtı vermediği zaman penil protez tedavisi önerilebilir. Bu uzun süre sert kalmak için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Mutluluk Çubuğu ile Uzun Süre Sert Kalamamaya Kalıcı Çözüm

Cinsel uyarım alan peniste çeşitli sinirsel ve hormonal değişimler olur. Cinsel uyarım sonucu sinir sistemi vücuttaki hormonların üretimini etkiler ve penise kan akışının artması sağlanır. Kan akışı penis içerisinde bulunan corpus cavernosum adlı kanallardan geçerek oluşur. Bu kanallarda herhangi bir bozulma olduğunda sertleşme sorunları meydana gelir. yetersiz beslenmek veya zararlı alışkanlıklar bu kanalların bozulmasına yol açabilir. Bundan dolayı uzun süre sert kalmaya yardımcı olmak için dengeli beslenmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekir. İlaç tedavisi, penil enjeksiyon ESWT ve vakum cihazları denendikten sonra kalıcı bir çözüm elde etmek için diğer adı mutluluk çubuğu olan penil protezler kullanılabilir. Penil protezler penis içerisindeki corpus cavernosum kanallarına yerleştirilerek penisin sertleşmesine destek olabilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

En çok merak edilenlerden birisi olan penil protez ameliyat öncesinde doktor, hastanın diğer tedavi yöntemlerinden yanıt almadığını ve hastanın penil proteze ihtiyacı olduğunu tespit eder. Hastanın genel sağlık durumu kontrol edilerek hastanın ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir. Daha sonra hasta için en uygun penil protez çeşidi seçilerek hasta için protezin boyu hesaplanır. Uygun protez seçildikten sonra genel anestezi altında ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık olarak 30 dakika sürebilir. Ancak ameliyat süresi takılacak olan penil protez türüne göre değişiklik gösterebilir. Ameliyattan sonra doktor hastaya gerekli talimatları vererek penil protezi kullanmayı öğretir. Penil protezler doğru kullanıldığı müddetçe yeterli ve uzun süre sertlik sağlayabilir.

Uzun süredir ülkemizde de uygulanan penil protezlerin tedavi masrafları belli şartların sağlanması hâlinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Bu şartları öğrenmek ve erektil disfonksiyonda mutluluk çubuğu kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”ndan yararlanabilirsiniz. İktidarsızlık sorunu yaşayan ve uzun süre sert kalmak için ne yapmalı merak eden erkekler ise üroloji hekimlerine danışarak detaylı bilgi alabilirler.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Uzun süre sert kalmak için ne yapmalı ve kalıcı çözüm
Uzun süre sert kalmak için ne yapmalı ve kalıcı çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 21 Şubat 2023

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.