Skip to main content

Bursa Üroloji Doktorları ve Üroloji Randevu Nasıl Alınır?

Erkeklerdeki erektil disfonksiyon tedavisinde önde gelen Bursa üroloji doktorları birçok hastanın sertleşme sorununa etkili çözümler sunar. Aşağıda sizler için faydalı bilgiler ayrıntıları ile birlikte derlenmiştir.

Bursa Üroloji Doktorları Hakkında

Türkiye’de hem özel hem devlet olmak üzere pek çok sağlık kurum ve kuruluşu bulunur. Bu sağlık kurum ve kuruluşlarında alanında uzman, birbirinden yetenekli ve deneyimli ürologlar görev alır. Her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış ürologlar erkeklerde görülen üriner sistem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisi ile yakından ilgilidir. Yeni nesil teknolojinin imkanlarını bilgi ve deneyimleri ile birleştiren ürologlar hastalıkların tanı ve tedavisinde birçok yöntem uygular. Peki ürolog nedir? Ürologlar idrar yolu problemleri, böbrek hastalıkları, sertleşme sorunu gibi cinsel işlev bozuklukları, üreme problemleri, prostat bezi hastalıkları gibi hastalıklarla ilgilenen doktorlardır. Erkeklerde görülen erektil disfonksiyon sorununun tanısı ve tedavisi ile yakından ilgilenen ürologlar, tedavi aşamasında cerrahi ve cerrahi dışı pek çok yöntemi başarı ile uygularlar.

Üroloji Randevu Nasıl Alınır?

Üriner sistemi ilgilendiren hastalıkların hangi branşın ilgi alanında olduğu konusunda hastalar yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Üriner sistem ile ilgili şikayeti olan erkek hastaların üroloji muayenesi olmak için randevu alması gereken bölüm üroloji anabilim dalıdır. Üroloji randevusu alarak muayene olmak isteyen hastalar; öncelikle hangi hastaneden randevu almak istediklerini karar vererek üroloji doktoru araştırması yapabilirler, sonrasında birkaç farklı kanal aracılığıyla randevu almak istedikleri doktor için tarih seçebilirler. Devlet hastanelerinde bulunan üroloji bölümlerinden randevu oluşturmak isteyenler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı Alo 182 randevu hattını arayarak veya internet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi yardımıyla randevularını alabilirler. İstedikleri hastaneye veya doktora uygun randevuyu bulamayan hastalar daha sonra tekrar randevu almayı deneyebilir veya Sağlık Bakanlığı’nın randevu almak isteyenler için oluşturduğu “talep oluştur” seçeneği yardımıyla randevu almayı istedikleri doktora uygun randevu açılmasını bekleyebilirler. Özel sağlık kuruluşlarından randevu almak isteyenler ise sağlık kuruluşlarının kendi web sitelerinde yer alan “online randevu al” seçeneğini kullanarak veya sağlık kuruluşlarının iletişim numaralarını arayarak randevu alabilirler.2

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir? Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çeşitli faktörler erkeklerde sertleşme sorunlarının görülmesine neden olabilir. Bunların başında yaş, kronik hastalıklar, alkol ve sigara kullanımı gelir. Sertleşme sorununun çözümünde öncelikle soruna neden olan faktör belirlenir ve altta yatan sebep ortadan kaldırılmaya çalışılır. Hastanın zararlı madde alışkanlığı varsa bırakması, kronik hastalıklarına yönelik ilaç tedavisinin başlanması gibi adımlar kimi zaman sertleşme sorununun çözümü olabilir. Bu adımlardan sonra sertleşme probleminin devam etmesi halinde hormon ilaçları, şok terapisi, enjeksiyon tedavisi, vakumlu sertleşme cihazı gibi basamak tedaviler yardımıyla hastanın sertleşme problemi çözülmeye çalışılır. Ancak her hastada uygulanan bu basamak tedaviler olumlu sonuç vermeyebilir. Bu durumda sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunan ve mutluluk çubuğu olarak da bilinen protezler iyi bir alternatiftir.

Sertleşme sorununun tedavisinde tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki çeşit protez kullanılır. Tek parçalı (malleable) implant operasyonlarında penisin içerisine protez yerleştirilir. Yerleştirilen protez, hastanın istediği zaman eliyle sertleşmeyi gerçekleştirmesini sağlayan tasarıma sahiptir. Üç parçalı protez ameliyatlarında ise penisin içerisinde sertleşmeyi sağlayan odacıklara şişirilebilir bir silindir, penisin içerisine protezin şişirilmesini sağlayan pompa ve karın içerisine de içinde sıvı bulunan rezervuar yerleştirilir. Protezin kullanımı bittikten sonra sıvı tekrar rezervuara döner. Penil implant ameliyatlarının bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Detaylı bilgi için sayfamızda yer alan Bilgi İletişim Formu yardımıyla iletişime geçebilir, penil protez hakkında yardım alabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_19_4_117_122.pdf

https://uroturk.org.tr/5/halk-icin-bilgiler/1121/sertlesme-sorunu


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Bursa Üroloji Doktorları ve Üroloji Randevu Nasıl Alınır?
Bursa Üroloji Doktorları ve Üroloji Randevu Nasıl Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 7 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.