Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Macun, Sertleştirici Krem Kalıcı Çözüm müdür?

Sertleşme sorununa karşı farklı pek çok çözüm aranır. Bunlardan birkaçı da cinsel gücü arttıran macun, sertleştirici krem olarak karşınıza çıkar. Macun ve krem yaygın kullanılan ürünler olsa sertleşme sorunun daha geçerli tıbbi tedavi seçenekleri de vardır. Sertleşme sorunu yaşayan kişiler alanında uzman bir doktora başvurarak tedavi sürecine başlayabilirler.

Ereksiyon Sorunu Çözümünde Kullanılan ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar

Sertleşme sorunu ya da iktidarsızlık, penisin cinsel ilişki için yeterli ölçüde sertleşmemesidir. Bir fonksiyon bozukluğu olarak değerlendirilen bu durumu yaşayan kişilerin sadece cinsel sağlıklarını değil fiziksel sağlıklarını da etkiler. Birkaç başlıkta sertleşme sorununun nedenleri sıralanabilir. Bunlar genellikle bazı hastalıklar, enfeksiyonlar, bazı ilaçların yan etkileri, stres ve depresyon gibi faktörlerdir. Bunlar çözümlendiğinde sertleşme sorunu düzelebilir. Bu bakımdan sorunun altında yatan sebep iyi araştırılmalı ve o sorunun çözümüne öncelik verilmelidir.1

Sertleşme sorununa karşı uygulanabilen farklı çözümler vardır. Genellikle toplumda sertleşme sorunu olan kişiler ilk aşamada doktora gitmeyi tercih etmezler. Cinsel gücü arttıran macun, sertleştirici krem gibi ürünler tercih edilebilir. Örneğin, macun genellikle bitkisel ürünlerin karışımından olsa da bazı hastalığı olan veya bazı ilaç kullanan kişileri olumsuz etkileyebilir. Diğer yandan sertleştirici krem alprostadil isimli bir etken madde içerir. Bu etken maddenin olası yan etkileri vardır. Yaygın olarak tercih edilen bu ürünlerin yanı sıra tıbbi tedavi yöntemleri de vardır. Bu tedavi yöntemleri; ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, ESWT, vakum cihazları ve ve mutluluk çubuğu olarak sıralanabilir. İlaç tedavisi sertleşme sorununda doktorların tedavide tercih ettiği ilk basamaktır. Penil enjeksiyon da sertleşme sorunu yaşayan kişi sertleşmeye ihtiyaç duyduğunda doktorun önerdiği bir enjeksiyonu penise uygular ve sertleşme görülebilir. Vakum cihazları ile penise uygulanan vakum işlemi ile penisin kanlanması sağlanır. Son ve en yaygın tercih edilen tedavi çeşidi ise mutluluk çubuğudur.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu ya da diğer bir ismiyle penil protez, sertleşme sorunu yaşayan kişiler arasında en çok tercih edilen ve sertleşme sorununa kalıcı çözüm olan bir tedavi çeşididir. Sertleşme sorunu yaşayan kişilere mutluluk çubuğunun farklı çeşitleri sunulabilir. Bunlardan ilki tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğudur. Penise yerleştirilen ve penisin daima sertleşme halinde olduğu bu parça kıvrılabilir özelliği sayesinde vücut içine saklanabilir. Bir diğeri iki parçalı mutluluk çubuğudur. Bu çeşidinde de penise yerleştirilen şişirilebilir bir parça ve testise yerleştirilen şişirmeyi sağlayan bir pompa bulunur. Üçüncü ve son model ise üç parçalı mutluluk çubuğudur. Bu çeşidinde iki parçalıya ek olarak şişirme işlemi sağlayan sıvının rezervuarı vardır. Bu parça karın içine yerleştirilir ve sertleşme gerektiğinde sıvı penise pompalanır ve sertleşme sağlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatından önce uzman doktorun kişiye uygun bulduğu tedavi protokolü ve kişi ile beraber belirlediği mutluluk çubuğunun belirlenir. Anestezi altında sterilize bir ortamda uygun olan mutluluk çubuğu parçalarına göre işlem yapılır. Ameliyat sonrası hastaya gerekli görülürse antibiyotik tedavisi uygulanır. Hastaya mutluluk çubuğu kullanımı ile ilgili eğitim verildikten sonra kontrol süreleri belirlenir ve taburcu edilir. Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yaşayan hastalar için kalıcı bir tedavi yöntemi olduğu gibi genellikle yan etkileri yok denecek kadar azdır. Ancak cinsel gücü arttıran macun, sertleştirici krem gibi çözümler geçicidir ve birtakım yan etkileri vardır. Bu bağlamda en iyi tedavi bir uzmana başvurarak onun yönlendirmesiyle yapılacak olan tedavidir.

Mutluluk çubuğu ameliyatlarının bir kısmı SGK tarafından karşılanmaktadır. Mutluluk çubuğu tedavileri ve SGK’nın ödeme şartları hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://jag.journalagent.com/scie/pdfs/KEAH-46338-RESEARCH_ARTICLE-SIMSEK.pdf
2 https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_18_67_212_216.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Macun, Sertleştirici Krem Kalıcı Çözüm müdür?
Cinsel Gücü Artıran Macun, Sertleştirici Krem Kalıcı Çözüm müdür?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 25 Ekim 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.