Skip to main content

Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri ve Erkekte Cinsel Uyarılma Bozukluğu

Cinsellik, her insanda bulunan içgüdüsel bir olgu olmakla beraber cinsel gücü artırmak ve erkekte cinsel uyarılma bozukluğu bu olgu için önemli bir etkendir. Çünkü cinsel istek çeşitli fizyolojik veya psikolojik etkilerden olumlu veya olumsuz şekilde etkilenebilir. Bazı cinsel sorunlar, cinselliğin sağlıklı ve normal döngüsünde yaşanmasına engel olabilir. Fiziksel cinsel sorunlar; genetik bozukluklar, üreme sistemini ve hormonları etkileyen hastalıklar ve bazı ilaçların yan etkileri bu engellerden birkaçı olarak sayılabilir. Fiziksel sorunlarının yanı sıra psikolojik bazı durumlar da cinselliği olumsuz etkileyebilir.1

Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri ve Erkekte Cinsel Uyarılma Bozukluğu

Cinsel gücün pek çok faktörden etkilendiğini varsayarsak cinsel sağlığın korunması için bunlara dikkat edilmelidir. Cinselliğin erkek sağlığı üzerine etkilerinden bir tanesi dolaylı yoldan tansiyon üzerindeki olumlu etkisidir. Ayrıca sağlıklı bir cinselliğin uzun vadede immün sistem üzerinde de etkileri vardır. Cinsel sağlık konusunda problem yaşayan kişilerde cinsel gücü artırma yöntemleri ve erkekte cinsel uyarılma bozukluğunun çözümlenmesinde dikkat edilecek birkaç faktör vardır. Bunlar:

  • Cinsel gücü destekleyici yiyeceklerin tüketilmesi. Örneğin içerisinde bulunan E vitamini sayesinde sperm sayısının artırılmasını sağlayan fındık, fıstık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar tüketilebilir. Muz, çikolata, keçiboynuzu da cinsel isteği artıran yiyecekler arasındadır.
  • Günlük yapılan fiziksel aktiviteler cinsel sağlığı olumlu yönde etkileyerek cinsel gücün artmasını sağlayabilir.
  • Stres, depresyon cinsel isteğin azalmasına sebep olabilir. Bu yüzden stresin azaltılmasına yönelik bir yaşam şekli benimsenmelidir.
  • Vücut sıcaklığının artması kan dolaşımını hızlandırarak cinsel gücü artırabilir ve erkekte uyarılma bozukluğunun önüne geçebilir.

Erkekte fiziksel veya psikolojik uyarılma bozukluğu varsa bu durum sertleşme sorunu oluşturabilir. Sertleşme sorununun birkaç tedavi yöntemi vardır. Genellikle ilk sırada tercih edilen tedavi sertleşmeyi sağlayan ilaç tedavisidir. Bir diğer yöntem olan penil enjeksiyon penise uygulanan enjeksiyon ile penise kan akışı sağlayarak sertleşme sağlayabilir. ESWT (şok tedavisi) ise penise küçük çapta elektrik akımı verilerek kan akışını sağlayan bir yöntemdir. Yine sertleşme sorununda kullanılan vakum tedavisi penisi vakumlayarak kan akışını arttırmayı amaçlar. Mutluluk çubuğu ise en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında olmakla beraber kalıcı tedavi yöntemlerinden birisidir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, cinsel birliktelik öncesinde veya sırasında sertleşme sorunu yaşayan kişiler için önerilen en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Bir diğer ismi penil protez olan mutluluk çubuğu penise cerrahi bir işlemle yerleştirilerek sertleşme sorununa çözüm olabilir. Cinsel gücü artırma yöntemleri ve erkekte cinsel uyarılma bozukluğu da mutluluk çubuğu ile düzelebilir.

Mutluluk çubuğunun bir kaç çeşidi vardır. Bunlardan ilki tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğudur. Bu çeşidinde mutluluk çubuğu tek parça halinde penise yerleştirilir. Ve penis sürekli sertleşme halindedir. Ancak yerleştirilen parça bükülebilir olduğundan bükülerek belirginliği saklanabilir. Bir diğer çeşidi olan iki parçalı mutluluk çubuğunda ise iki parçalıdır. Bir tanesi penis içine yerleştirilen şişirilebilir parça diğeri testis içine yerleştiren şişirmeyi sağlayan yapı. Üçüncü ve en gelişmiş mutluluk çubuğu çeşidi ise üç parçalı penil protez olur. Bu çeşidinde iki parçalıya ek olarak karın içine yerleştirilen bir rezervuar vardır. Bu rezervuardaki sıvı testis içindeki yapı ile pompalanarak penisteki yapıyı şişirir ve istenen sertleşme sağlanır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatları doktorun muayenesi sonucu kişiye en uygun çeşit belirlenerek yapılır. Ameliyat, anestezi altında ve steril ortamda gerçekleştirilir. Doktor ve hastanın karar vermesiyle belirlenen mutluluk çubuğu çeşidinin parçaları, çok kan kaybı olmadan basit kesilerle yerleştirilir. Ameliyat genellikle bir kaç saat sürer. Ameliyat sonrasında hastaya mutluluk çubuğu nasıl kullanacağına dair eğitim verilir ve herhangi bir komplikasyon yok ise kısa sürede taburcu edilebilir.

Cinsel gücü artırma yöntemleri ve erkekte cinsel uyarılma bozukluğu mutluluk çubuğu ameliyatı ile çözümlenebilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı olmak isteyen kişiler tedaviye uygun olup olmadıkları hakkında bilgiyi bir üroloji doktoruna giderek öğrenebilirler. Ayrıca SGK penil protez ameliyatlarının bir kısmını karşılar. Siz kısmi ödeme şartlarını öğrenmek ve detaylar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bilgi İsteme Formu aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://doi.org/10.46969/etlikzubeyde.736664
2 https://www.turkishjournalofurology.com/content/files/sayilar/23/buyuk/177-1791.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri ve Erkekte Cinsel Uyarılma Bozukluğu
Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri ve Erkekte Cinsel Uyarılma Bozukluğu
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 13 Ekim 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.