Skip to main content

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar?

Erkeklerde birçok nedene bağlı oluşabilen sertleşme sorunları yaygın görüldüğünden birçok kişi sertleşmeye iyi gelen ilaçlar için sağlık kuruluşlarına başvurur. Sertleşme sorunlarına yol açan nedenlerin başında diyabet, hipertansiyon, obezite, omurga ve omurilik hastalıkları gibi birçok hastalık bulunur. Bunların dışında çeşitli ameliyatlar da tıp diliyle erektil disfonksiyon olarak adlandırılan sertleşme sorunlarına yol açar. Özellikle prostat ameliyatı sonrası cinselliği etkiler mi sorusu ürologlara yöneltilen bir sorudur. Prostatın tamamen çıkarıldığı radikal prostatektomi olarak isimlendirilen ameliyat sonucu erektil disfonksiyon oluşabileceği için cinsellik de etkilenebilir. Bunun dışında pelvis yani leğen kemiğine yakın bölgelerde yapılan cerrahi operasyonlar sonucunda da iktidarsızlık ortaya çıkabilir. İleri yaş, sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi, bazı antidepresan ve antihipertansif ilaçlar da erektil disfonksiyon oluşma riskini artıran faktörlerdendir. Üroloji bölümü tarafından tanı ve tedavi işlemleri yapılan iktidarsızlıkta tanı amaçlı klinik inceleme ve renkli ultrason uygulanır. Tedavide ise ilaçlar ya da vakum cihazları kullanılabileceği gibi protez ameliyatı da uygulanabilir.(1)

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Nelerdir?

Ereksiyon problemi yaşayan kişilerin tedavide kullanabileceği birçok yöntem vardır. Ancak bu tedavilere başlanmadan önce kişilerin mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurmaları ve tedavi yöntemi için uygun olup olmadıklarını öğrenmeleri gereklidir. Bu nedenle birçok kişi ereksiyon sorunu nasıl çözülür öğrenmek için üroloji kliniklerine başvuru yapar. Erektil disfonksiyonun tedavisine başlamadan önce yapılan çeşitli tetkik ve değerlendirmeler ile kişinin daha önce yaşadığı bir sağlık problemi olup olmadığı öğrenilir. Çünkü sertleşme oluşmasını sağlayan sildenafil, tadalafil ve vardenafil gibi ilaçların kullanımı yakın tarihte kalp krizi veya inme geçiren kişilerde sakıncalıdır. Bu ilaçlar çeşitli yan etkilere sebep olabileceği için mutlaka hekim kontrolü sonrası kullanılmalıdır. İlaçları kullandığı halde fayda görülmeyen kişilerde ise enjeksiyon tedavisi veya vakum etkisi olan tıbbi cihazlar kullanılır. Enjeksiyon tedavisinde penisin içinde bulunan boşluklara ilaç enjekte edilirken vakum cihazlarında negatif basınç ile sertleşme sağlanır. Geçici olarak cinsel ilişki öncesi sertleşme oluşturan bu tedavilere rağmen düzelme görülmeyen kişilerde ise penil protez implantasyonu yapılır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Protezlerin Çeşitleri Nelerdir?

Protez tedavisi peniste bulunan boşlukların içerisine iki adet protez parçasının yerleştirilmesi ile yapılır. Çoğunlukla genel anestezi ile yapılan bu işlemde tek veya üç parçadan oluşan protezler sık tercih edilir. Tek parçalı protez sertleşmeye iyi gelen ilaçlar yerine kullanılabilir ve kalıcı çözüm sunar. Sert ve dayanıklı gövde yapısı sayesinde uzun yıllar yeniden ameliyat gerekmeden kullanılabilen ve mekanik bir aksama sahip olmadığı için bozulma riskinin daha az olması nedeniyle tek parçalı protez yaygın olarak kullanılan bir protez çeşididir. Elle manuel olarak dik konuma getirilerek kullanılabilen bu protez ekonomik açıdan da daha uygun bir maliyete sahiptir. Üç parçalı protezlerde ise şişirilebilen bir pompa mekanizması yer alır. Testis içerisine yerleştirilen bu pompa mekanizması sayesinde doğal görünen bir sertleşme imkanı sunar. Ayrıca sürekli sertlik hissi oluşturmadığından avantajlı olan üç parçalı mutluluk çubuğu hem kullanan kişilerde hem de partnerlerinde yüksek memnuniyet oranına sahiptir.

Protez tedavisi ve ereksiyon sorunu nasıl çözülür hakkında bilgi almak isteyen kişiler sağlık kuruluşlarının üroloji kliniklerine başvurabilirler. Üroloji hekimleri tarafından yapılan protez ameliyatlarında belirli şartlar altında masrafların önemli bir bölümü Sosyal Güvenlik Kurumu’nca (SGK) karşılanır. Bu ödeme koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için internet adresimizde yer alan “Bilgi İsteme Formu”nu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar?
Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 15 Ekim 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.