Skip to main content

Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm yerine Sertleşmeye Kesin Çözüm Nedir?

Metabolik hastalıklar, stres, sosyokültürel şartlar gibi pek çok etken cinsel fonksiyon bozukluğu gibi durumlara sebep olabilir. Cinsel işlev bozuklukları hastalarda özgüven problemi yarattığı gibi aile hayatını da olumsuz etkiler. Sertleşme sorunu olarak da bilinen cinsel fonksiyon bozukluğu penil protez gibi tedavi alternatifleriyle kalıcı olarak çözülebilir.

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar

Cinsel problemler nedeniyle özel hayatında sorun yaşayan ve kalıcı sertleşmeye doğal çözüm arayan pek çok birey ilaç ve tedavi yolları araştırabilir. Cinsel yaşantısında sertleşmeye kesin çözüm arayan bireyler için sertleşmeye iyi gelen ilaçlar da mevcuttur. Etken maddelerine göre farklı çeşitleri olan ilaçlar doktor kontrolünde kullanıldığında başarılı sonuçlar verir. Sertleşmeye kesin çözüm arayan hastaların kullanacağı ilaçların en yaygın etken maddesi sildenafildir. Yine etken maddesi vardenafil veya tadalafil olan diğer ilaçlar da erektil disfonksiyon konusunda başarılı sonuçlar alınan ilaçlar arasındadır. Kalıcı sertleşmeye doğal çözüm arayan ve ilaç tedavisine ara vermek isteyen bireyler penil protez implantını tercih edebilirler. Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penil protezler sertleşmeye kesin çözüm olarak uzun vadede hastalara konfor da sağlar.1

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Özel hayatında cinsel problemler kaynaklı mutsuzluk yaşayan birçok hasta penil protez implantı ile kalıcı sertleşmeye kesin çözümdür. Küçük bir operasyonla uygulanan mutluluk çubuğu sertleşmeye kesin çözüm olduğu gibi kullanım açısından da kolaylık sağlar. Mutluluk çubuğunun ürologlar tarafından önerilen ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen üç farklı çeşidi vardır. Bu penil protez türleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tek Parçalı Penil Protez: Mutluluk çubuğu türleri arasında en basit yapıda olan çeşididir. Tek parçalı penil protez ekonomik bir tercihtir ve bu protezi tercih eden bireyler tüm cinsel fonksiyonlarını yerine getirebilirler. Tek parçalı mutluluk çubuğunun tek dezavantajı ise sürekli erekte halde olmasıdır. Bu yönüyle rahatsızlık hissi oluştursa da ilişki sırasında elle yön verilebilir.
  • İki Parçalı Penil Protez: Tek parçalı penil protezden en büyük farkı sürekli olarak sertleşmiş halde bulunmamasıdır. Boyuna genişleyebilen bir mutluluk çubuğu olan iki parçalı penil protez şişirilebilir özellik de taşır. Pek çok hasta tarafından sıklıkla tercih edilir. İki parçalı penil protez taşıyan bireyler de tüm cinsel işlevlerini sorunsuz yerine getirerek sorunsuz bir cinsel yaşamı deneyimleyebilirler.
  • Üç Parçalı Penil Protez: Bu mutluluk çubuğu türü en gelişmiş ve kompleks yapıdaki penil protez türüdür. Diğer protez türlerine ek olarak iki adet silindir şeklinde çubuğu da mevcuttur. Tüm hastalar tarafından güvenle kullanılabilir.(2)

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı çok kısa sürede tamamlanan acısız bir operasyondur. Genellikle bir saat gibi bir sürede tamamlanan penil protez implantı kalıcı sertleşmeye kesin çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ve sertleşmeye kesin çözüm olan mutluluk çubuğu ameliyatı sırasında kanama ve doku kaybı yaşanmaz. Operasyon öncesi hasta öyküsüne ve hastanın penisinin boyutuna göre mutluluk çubuğu uygun ölçüde hazırlanır. Kasık bölgesine ve testislerin altına atılan hafif bir kesi yardımıyla operasyon gerçekleştirilir. Hastalar aynı gün taburcu olup dört hafta içinde de ağrı, morluk, şişme gibi problemlerinden kurtulabilirler.

Penil protez ameliyatından sonra bir süre boyunca cinsel ilişki önerilmez. Sonrasında bireyler  sertleşmeye kesin çözüm sunan mutluluk çubuğu implantıyla sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşabilirler. Siz de cinsel sorunlarınızın tedavisi hakkında ve SGK’nın destek ve ödeme şartlarıyla ilgili merak ettiğiniz detaylar için Bilgi İsteme Formunu doldurup bizlere ulaşabilirsiniz.2Referanslar

1: https://jag.journalagent.com/terh/pdfs/TERH_6_1_40_43.pdf
2:https://androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm yerine Sertleşmeye Kesin Çözüm Nedir?
Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm yerine Sertleşmeye Kesin Çözüm Nedir?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 24 Ekim 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.