Skip to main content

Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2023 Yılı Son Durum Nelerdir?

Erektil disfonksiyon problemi erkeklerde çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen bir problemdir ve penil protez bu sorunun tedavisi için kullanılan kalıcı bir çözümdür. Minimal invaziv yöntemler ile kişiye yerleştirilen bu protezler kişilerin cinsel fonksiyonlarını geri kazanmalarını sağlar. Mutluluk çubuğunun kaliteli ve kişiye uygun olmazı kalıcı bir çözüm ve sertlik için önem taşır. Mutluluk çubuğu fiyatları ve uygulanabilirliği hakkında daha fazla bilgi almak için detaylara göz atabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu için Kimler Uygun Adaydır?

Mutluluk çubuğu implantları özellikle erektil disfonksiyon yaşayan kişilere ve bazen de peyroni hastalığına sahip kişilere uygulanır. Erektil disfonksiyon yaşayan kişilerin ilk tedavi seçenekleri ilaç tedavisidir. Genelde bu kişiler kalıcı sertleşmeye doğal çözüm için arayış içerisinde olurlar ve bu nedenle ilaçlar kullanabilirler. Fakat ilaç tedavisinin işe yaramadığı durumlarda penil enjeksiyon, ESWT terapisi ve vakum cihazları uygulanır. Fakat erektil disfonksiyon yine de tedavi edilmediğinde mutluluk çubuğu kalıcı bir tedavi sunar. Fakat bu implantlar penis büyütme sebebiyle kullanılamazlar. İmplantlar kişinin penis boyuna uygun olarak seçilir. Protez kullanıldığında kişinin ereksiyon ile aynı etkiyi yaşamasını sağlar. Aynı zamanda orgazmı da etkilemezler.1

Mutluluk Çubuğu Ameliyat Süreci Nasıldır?

Ameliyat küçük bir işlem olsa da anestezi altında ve uzman bir ürolog tarafından gerçekleştirilir. Operasyon sonrası birkaç hafta içerisinde iyileşme sağlanır. Fakat bu implantlar takıldıktan sonra kişinin cihaza uyum sağlaması da birkaç hafta sürebilir. Mutluluk çubuğu ameliyatının başarısı kullanılan malzeme, operasyonun gerçekleştirildiği sağlık merkezi ve operasyonu gerçekleştiren doktor dahil pek çok faktöre bağlıdır. Fakat işinde uzman bir doktor seçilmediğinde ya da kalitesiz malzemelerden üretilmiş bir ürün kullanıldığında kişi için çeşitli sorunlara yol açabilir. Kaliteli bir penil protez ile gerçekleştirilen operasyonda hem olumlu sonuçlar alınır hem de çözüme kavuşulur.

2023 Mutluluk Çubuğu Fiyatları Nelerdir?

Uzmanlık gerektiren mutluluk çubuğu operasyonlarının başarısını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörler fiyatlarını da etkiler. Fiyatı etkileyen ilk faktör kullanılan malzemenin kalitesidir. Kalitesiz bir implant kullanıldığında operasyonu gerçekleştiren uzman ne kadar iyi olursa olsun başarılı bir ameliyat gerçekleştirilemez. Kullanılan implantın kişiye uygun ve enfeksiyona neden olmayacak malzemeden üretilmiş olması gerekir. Kaliteli bir implant kullanıldıktan sonra kişiye hangi çeşit penil protez uygulanacağı belirlenmelidir. Üç seçenek olarak bulunan penil protezler farklı talepler doğrultusunda oluşturulmuştur. Erektil disfonksiyon tedavisi için cinsel gücü artıran ilaçlar kullanılabilse de bu bir tedavi olmayabilir ve sadece azalan cinsel aktiviteyi etkiler. Bu nedenle kalıcı bir çözüm için penil protezler uygun bir çözümdür. Tek parçalı penil protezler bükülebilen özellikte sadece penis içerisine yerleştirilen silindirden meydana gelirken iki ve üç parçalı penil protezler salin sıvısı içerir. İki parçalı penil protezlerde penise yerleştirilen salin sıvısı sertleşmeyi sağlarken üç parçalı penil protezde testis içerisine saklı bir pompa bulunur. Bu pompa sıkıldığında sıvı çubuklara ilerleyerek kaliteli sertlik sağlar. 3 ürünün de kullanımı farklı fiyatlandırmalar içerir. Bu implantların uygulanma şekli minimal invaziv olsa da pompa içeren şişirilebilir implantlar daha komplike bir ameliyat gerektirir. Başarılı bir ameliyat geçirilmesi ve ameliyat sonrası sorunların oluşmaması için bu faktörler önemlidir. Fiyatları etkileyecek faktörler  şunlardır:

  • Doktorun uzmanlığı ve tecrübesi
  • Hangi mutluluk çubuğu çeşidinin kullanılacağı
  • Operasyonun komplikeliği
  • Kişinin hastalıkları
  • Kullanılan mutluluk çubuğunun kalitesi ve ömrü

SGK kapsamında kısmi olarak penil protez ameliyatları karşılanır. Mutluluk çubuğu çeşitleri hakkında bilgi almak ve operasyon sürecini öğrenmek için Bilgi İsteme Formu’nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/10054-surgical-penile-implants


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2023 Yılı Son Durum Nelerdir?
Mutluluk Çubuğu Fiyatları 2023 Yılı Son Durum Nelerdir?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 26 Aralık 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.